Diş macunu reklamlarında yer alan o bembeyaz dişli muhteşem gülümseyişli insanlara imrenip kahve ve sigaranın büyük ölçüde sarartıp zarar verdiği dişlerinize bakıp iç mi geçiriyorsunuz, üzülmeyin! Ne demişler Tanrı herkes erişebilsin diye hastalıkların şifalarını doğaya bahşetmiştir. Dişlerinizi eski sağlığına kavuşturacak doğru besinleri gün içerisinde alarak artık rahatça gülümseyebilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz dişleri beyazlatan besinler;
Çilek
Çileğin içeriğinde bulunan malik asidin beyazlaştırıcı etkisi vardır bu yüzden ister dişlerinize sürün isterseniz de bir avuç çilek yiyerek dişlerinizin beyazlamasını sağlayın.

Elma Sirkesi
Elma sirkesinin karbonatla karıştırınca diş macunu olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Diş macunundan daha doğal ve etkili olan elma sirkesinin beyazlaştırıcı etkisinden faydalanın.

Portakal
Portakal kabuklarının iç kısmı dişlerde beyazlatıcı etki yaratır soyduğunuz portakalların kabuklarını atmayın saklayın daha sonra diş macunu yerine kullanın.

Elma
Sert elma yemek hem diş etleri için faydalıdır hem de içeriğindeki lifler tükürükle birleşince diş aralarınızda kalmış yemek artıklarını temizler.