Astroloji Nasıl Öğrenilir

Astroloji yaklaşık 7 bin yıllık tarihe dayana bir öngörü ilmidir. Astroloji ile elde edilmek istenen gelecekte başına neler gelebileceği değil, hayatta gitmen gereken ruhsal gelişimdir. Ayrıca gezegenler, evler ve açılarına bakarak evlenme, işe girme, çocuk yapma gibi karar verme zamanlarının belirlenmesinde önemli bir araçtır.

Astroloji temelinde matematik ve geometriye dayalı olduğu için hesaplama işlemlerini sevmeniz astrolojiyi öğrenmeniz konusunu hızlandıracaktır. Artık günümüzde astroloji öğrenilmesi için özel dersler verilmektedir. Belli bir ücret karşılığında ve belli ders saatleri sonunda sertifikalı astrolog olabiliyorsunuz. Ancak paranız yok ve bu konuya ilgiliyseniz nasıl öğrenebilirsiniz?


Astroloji Öğrenmeye Nereden Başlamalı

Öncelikle Zodyak sistemini öğrenmeniz gerekecektir. Daha sonra gezegenler, burçlar, evler, elementler ve tüm bunların hangi konum veya burçta olduğunda neyi temsil ettiğini öğrenmelisiniz. Astrolojiye göre sadece güneş burcunun bilinmesi ile bir yorum yapılamaz.
Astrolojiyi kendi kendinize öğrenmenin en iyi yolu bu konu üzerinde yazılan kitapları bolca okumak, kendiniz olmak üzere tüm yakınlarınızın doğum haritasını incelemeye başlamanız olacaktır. Okuyacağınız kitaplarla burç ne demek, güneş 5. evdeyse ne anlatır gibi soruların cevaplarını öğreneceksiniz.

Astrolojiyi öğrenmenin diğer kolay yolu 360 derecelik bir harita çizip, haritayı 30 dereceden oluşan 12 eşit parçaya bölmektir. 12 eşit parça 12 ev demektir. 2. ev küçük paraları, 3. ev iletişimi 6. ev rutin gündelik işleriniz gibi konuları anlatır. Daha sonra doğduğunuz gün, ay, saat ve yere göre tüm gezegenlerin yerleşimlerine bakılır. Güneş hangi evde, hangi burçta, ay hangi evde hangi burçta gibi kısacası tüm gezegenler için bu kontroller yapılır. Ayrıca gezegenlerin burçlarda hangi derecede olduğu ve birbirlerine yaptıkları açılar hesaplanır. Çünkü tüm bunlar astroloji bakımından bir konu veya olayı temsil eder.

Astrolojide Doğum Haritası Nasıl Elde Edilir

Gelişen internet ortamında artık harita, istenilen bilgiler girildikten sonra 2 dakika içinde hazırlanıyor. Hatta harita için ücretli veya ücretsiz yazılım programları da vardır. Ancak haritanın oluşturulması bu kadar kısa sürmesine rağmen incelenmesi ve yorumlanması bir hayli vakit alır. Hesaplama sonuçları karşınıza bu kadar kısa sürede gelse de tek tek tüm bilgiler incelenecek ve bu bilgilerin ışığında harita yorumlanacaktır.

Astroloji Ve Fal

Astrolojiyi bir fal olarak algılayıp yüzeysel öğrenmeniz sizin adınıza zaman kaybından başka bir şey değildir. 7 bin yıllık bir ilmi geleceği ön görme olarak algılamak sizi yanıltır. Astroloji ile asıl anlatılmak istenen kişinin bu hayatta nelerden vazgeçmesi ve neye odaklanması olduğu için öğrenme süreci düşünüldüğü gibi kısa olmayacaktır.