Diyet Çorbası Nasıl Yapılır?

Kilo vermek için kullanılan zayıflama diyetlerinin yanında detox tarifler de işe yarayabilir. Diyet ve spor olmadan detox tariflerden istenilen verimi alamayabilirsiniz. Bu tarifler sadece diyetinize ve ödem atmanıza yardım eder. Tek başına zayıflatıcı etkisi yoktur.

Detox tarifler yakımı sağlamaz. Vücudunuzda biriken ödemi atarak zayıflamanıza yardımcı olur. Detox tarifleri uygularken bol su içmeyi de ihmal etmeyin.

Diyet Çorba Zayıflatır Mı?

Zayıflamak ve ideal kilonuzu korumak için beslenmenize dikkat ederek spor yapmanız gerekir. Diyet kelimesi sizi psikolojik bir strese sokabilir. Bu nedenle diyet kelimesi yerine sağlıklı beslenme kelimelerini kullanmanız daha doğru olacaktır. Diyet kısa süreli bir zayıflama programıdır.

Sağlıklı beslenme ise ömür boyu süren ve sizi hedeflerinize kalıcı bir şekilde ulaştıran alışkanlıktır. Uzun vadede fazla kilolarınızdan kurtularak fit, zayıf ve sağlıklı kalmak istiyorsanız sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanız gerekir.

Diyet Çorba Faydalı Mı?

Kilo vermek için öncelikle sağlıklı beslenerek fiziksel antikitenizi artırmanız gerekir. Bunun yanında bol su içmeyi de ihmal etmeyin. Detox tarifler de zayıflama konusunda size yardımcı olacaktır. Detox tariflerin tek başına kalori yenici veya zayıflatıcı etkisi bulunmamaktadır. Vücudunuzda biriken fazla suyu ve ödemi atmanıza yardımcı olarak zayıflama sürecinizi destekler.

Diyet Çorbası Malzemeleri

* 1 adet kabak
* 1 adet kuru soğan
* 1 adet domates
* İstenilen miktarda brokoli veya Ispanak
* 1 yemek kaşığı ince bulgur
* 1 tatlı kaşığı domates salçası
* Yarım çay bardağı light süt
* 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
* Tuz, karabiber, nane, kırmızıbiber, kekik, kimyon
* Sıcak su

Diyet Çorbası Yapılışı

Kuru soğanı mutfak robotundan geçirin. Tencereye bir tatlı kaşığı zeytinyağı koyun ve bir tatlı kasığı domates salçasını ilave ederek yaklaşık iki dakika kavurun. Mutfak robotundan geçirdiğiniz soğanı ekleyerek orta ateşte yaklaşık iki dakika kavurun.

Kabak ve brokoliyi de mutfak robotundan geçirerek tencereye ilave edin. Sebzelerin püre haline geldiğinden emin olun. Bir adet domatesi de mutfak robotundan geçirerek tencereye ilave edin. Üzerine yeteri kadar sıcak su ilave ettikten sonra kaynamaya bırakın.

Yaklaşık on dakika kaynadıktan sonra üzerine bir yemek kaşığı ince bulgur ve yarım çay bardağı light süt ilave edin. Tuz ve baharatları da ekledikten sonra kısık ateşte yaklaşık iki dakika kaynatın. Süre sonunda ocağı kapatarak çorbanızı soğumaya bırakın.