Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Nelerdir?

Para, mal ve hizmetleri satın almak için kullanılan ödeme aracıdır. Mobil uygulama, akıllı telefon, tablet bilgisayar, akıllı saat gibi cihazların çalışmasını sağlayan yazılımdır. Son zamanlarda mobil cihazların fiyatları oldukça yükseldi. Telefon ve tabletleri gün boyunca hiç elimizden düşürmüyoruz. Boş zamanlarınızı oyun oynamak ya da fotoğraf-video çekmek yerine, para kazandıran mobil uygulamaları kullanabilirsiniz. Böylece zamanınızı hem boşa harcamamış, hem de para kazanmış olursunuz.
Kullanılan teknoloji, enflasyon, kredi kartında taksit sayılarının azaltılması, teknolojik ürünlerin ithal edilmesi ve son zamanlarda ortaya çıkan korona virüs nedeniyle birçok ürünün fiyatı arttı. Bunlardan bir tanesi de akıllı mobil cihazlar oldu.
7’den 70’e herkesin elinde bir akıllı telefon bulunuyor. Pandemi ile birlikte, zamanımızın birçoğunu evde geçirir olduk. Kitap okuma, spor yapma, ders çalışma, evden iş yapma, film izleme, müzik dinleme gibi etkinlikler yaparak boş zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Ellerimizden bir türlü hiç düşüremediğimiz akıllı telefon ya da tabletleri de hiç unutmayalım. Akıllı telefon ya da telefonlara uygulama yükleyerek para kazanabilirsiniz. Para kazandıran mobil uygulamalara Google Play Store ve App Store’den ulaşabilirsiniz.

Para Kazandıran Uygulamaların Çalışma Mantığı Nedir? Ne Kadar Para Kazanırım?

Görev yapma, müzik dinleme, film izleme, reklam izleme, anket doldurma, fotoğraf çekip yükleme, ikinci el ürün satma gibi işlemleri yaparak para kazanabilirsiniz. Yaptınız her işlem için ufak paralar kazanırsınız. Damlaya damlaya göl olur misali, kumbarada birikim yapar gibi para biriktirebilirsiniz. Uygulamalarda kazandığınız paralar belirli bir limite geldiğinde, çekebilirsiniz. Kazandığınız paralar ile günlük ufak tefek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
Google Ödüllü Anketler
Google’nin kullanıcılarına sunduğu, anket doldurarak para kazandırdığı uygulamadır. Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarla uyumlu çalışır. Anketler bildirim yolu ile kullanıcıya bildirilir. Anketlerin doldurulma tarihi vardır. Bu tarihi geçirirseniz, anketi cevaplayamazsınız. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak, anket doldurup Google Play kredisi kazanabilirsiniz. Kazandığınız Google Play kredileriyle uygulama, müzik ve diğer ürünleri satın alabilirsiniz.
Bounty
Para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yapmanız gereken tek şey, anket doldurmak ve verilen görevleri yerine getirmektir. Uygulamayı Android ve İOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanabilirsiniz. Günlük yaptığın işleri yaparken hiç zorlanmazsınız. Kazandığınız para miktarı 30 TL’ye ulaştığında çekme isteğinde bulunabilirsiniz. Kazandığınız parayı alışveriş yaparken tadını çıkarabilirsiniz.
Uygulamayı akıllı cihazınıza indirdikten sonra üye olun. Yapabileceğin anket ve görevlerinizi belirleyin. Görev olarak; kullandığın ürünlerle ilgili yorum, mağazada fotoğraf çekmek, ürün rafının fotoğrafını çekmek, restoran ve kafeye giderek sunulan hizmeti değerlendirmek, mağazaların müşteri hizmet kalitesini değerlendirmek gibi görevler bulunur.

Oyna Kazan (Kazandıran Bilgi Yarışması)

Para kazandıran bilgi yarışması uygulamasıdır. Android ve İOS mobil cihazlarla çalışır. Türkiye’de tüm rakipleriniz, arkadaşlarınız, aileniz, akrabalarınız ile yarışıp para kazanabilirsiniz. Seviyeniz ilerledikten sonra sorulara doğru yanıt vererek kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz. Kazandığınız paralar kuruş ile değil, liralar ile ölçülür. Kazandığınız para limiti 50 TL’ye ulaştıktan sonra çekebilirsiniz. Joker haklarını kullanarak daha fazla can, yarışmaya tekrar geri dönme, VİP yarışmacılarla yarış ve daha çok para kazanma şanslarına sahip olabilirsiniz.

Yandex.Toloka

Android ya da İOS cihazlarınızda kullanarak para kazanabileceğiniz bir diğer uygulama ise, Yandex.Toloka’dır. Verilen görevleri yapmak için herhangi bir konuda uzman olmanıza gerek yok. Boş zamanlarınızda kolaylıkla yapabilirsiniz. Uygulamada yer alan görevleri seçip, yaparak para kazanabilirsiniz. Uygulamanın web sitesini incelediğimizde, para çekme limitine dair şu bilgiler yer alıyor. Çekilebilecek minimum tutar: haftada bir veya daha az 0,5 USD, haftada bir kereden daha fazla 5 USD’dir.
Uygulamayı internet olmadan da kullanabilirsiniz. Web sayfalarının içeriğini değerlendirme, harita verilerini kontrol etme, kurumların iletişim bilgilerini kontrol etme, web sitelerinin konuya dair uygunluğunu araştırma gibi görevler bulunur. Seviyeniz ne kadar ilerlerse, daha fazla görev alabilirsiniz. Böylece daha çok para kazanmış olursunuz.

Foap

Fotoğraf çekmeyi seven biriyseniz, çektiğiniz fotoğraflardan para kazanabilirsiniz. Android ve İOS cihazlarla uyumlu çalışır. Getty Images, Foap uygulamasının satış ortağıdır. Fotoğraflarınızı uygulamaya yükleyerek bir koleksiyon oluşturun. Dünyaca tanınmış kişi ya da firmalar koleksiyonunuzu inceleyerek, beğendikleri fotoğrafları satın alırlar. Her sattığınız fotoğraftan %50’sini kazanırsınız. Bakiyeniz 5 dolara ulaştığında paranızı çekebilirsiniz.

2. El Ürün Satarak Para Kazanma

Elinizde bulunan ikinci el ürünleri internete yükleyip satarak para kazanabilirsiniz. Ürünlerinizi internette daha hızlı satmanıza yardımcı olacak uygulamalar bulunuyor. Bunlar; Letgo, GittiGidiyor, Sahibinden, Gardrops, Dolap uygulamalarıdır.