"Star Wars: The Rise of Skywalker"dan Özel Video


Star Wars: The Rise of Skywalker'dan D23 Expo sırasında video yayınlandı!

Yeni nesil Star Wars üçlemesinin son filmi olan "Star Wars: The Rise of Skywalker"dan özel bir video paylaşıldı. Tam olarak bir fragman olmayan videoda, geçmiş filmler ve gelecek filmden izlenimler sunuldu. Videoda filmin, bir neslin son filminin olduğu vurgulanıyor.

Bilindiği üzere Star Wars filmleri 1977 yılında gösterime giren Star Wars: A New Hope ile başlamıştı. Şimdi ise Star Wars: The Rise of Skywalker filminin vizyona girmesinin ardından Disney, bu evrene uzun bir süre ara verecek. Daisy Ridley, Oscar Isaac, John Boyega ve Adam Driver'lı yeni nesil Star Wars filmleri de böylece üçlemenin son filmine kavuşmuş olacak. Disney'in yaptığı açıklamaya göre Ridley ile başka bir anlaşma yapılmayacak. Filmin konusu ise şöyle olacak: Kylo Ren Büyük Lider Snoke'u öldürmesinin ardından İlk Düzen'in yeni Büyük Lider'i olmuştur. Acımasız yönetiminin altında galaksi yavaş yavaş umutsuzluğa kapılmaktadır. Luke Skywalker'ın Güç'le birleşmesinden sonra Rey kendi içindeki gücü benimsemiş, onu geçmişte tutan bağlarını kesmeyi başarmıştır. Kylo Ren ve Rey'in arasındaki çatışma giderek artarken, İlk Düzen'de de içsel çalkantılar yaşanmaktadır. Güçte kalabilmek için giderek acımasızlaşan Kylo Ren, onu yenmek için sürekli çalışan Rey, tekrar ortaya çıkan Ren Şövalyeleri, Direniş'i büyütmeye çalışan Poe ve Fin, karanlığın ve aydınlığın savaşı galaksideki tüm dengeleri değiştirecektir...

D23 Expo sırasında birçok Disney filmi ve dizisi hakkında bilgi verildi. Star Wars'un yeni fragmanının da etkinlik sırasında geleceği tahmin ediliyordu. Ancak bu bilgi boşa çıktı. Onun yerine bir Star Wars dizisi olan The Mandalorian'dan nefes kesici bir fragman yayınlanmıştı. Ayrıca The Rise of Skywalker'dan henüz basına sunulmayan bir sahnenin yayınlandığı söyleniyor. İnternete düşmeyen bu görüntüler merakla bekleniyor. J.J. Abrams'in yönetmenliğini üstlendiği ve Ridley, Driver, Isaac, Boyega'nın yanı sıra Billy Dee Williams, Mark Hamill, Keri Russell, Domhnall Gleeson gibi birçok ismin oyuncu kadrosunda bulunduğu The Rise of Skywalker, Aralık ayı içerisinde vizyona girecek.

Star Wars: The Rise of Skywalker'ın 20 Aralık 2019 tarihinde sinemalardaki izleyicileriyle buluşması beklenenler arasında yer alıyor.