Etiketlenen üyelerin listesi

+ Yeni Konu aç
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Knight Oline Oyun Klavuzu

 1. #1
  aLya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.03.2019
  Yer
  Trabzon
  Yaş
  33
  Mesajlar
  2.065
  Mentioned
  81 Post(s)
  Tagged
  1 Thread(s)

  Standart Knight Oline Oyun Klavuzu  Internet üzerinden (MMORPG) rol oynama oyunu olan Knight Online size dünya üzerinde binlerce farklı insanlarla bir olup canavarlarla savaşmanıza , diğer oyuncular ile savaşmanıza olanak saglayan bir platformdur.

  Knight Online'da ön plana cıkan parti sistemi (Party) bir çok oyuncu ile bir parti oluşturup daha güçlenmek , karakterinizin seviyesini yükseltmek, yeni silahlara sahip olma ve en önemlisi bitmek bilmeyen muazzam oyuncular arası savaştır.

  Tamamen sizi temsil eden kendinize uyan bir karakter yaratarak öncelikle ırkınızı secmeniz gerekmektedir: El Morad (İnsan) ve Karus (Orc) olmak üzere şu an iki ırk bulunmaktadır.

  Bir sonraki aşamada kendinze uygun bir sınıf seçmek

  Savaşcı (Warrior)
  Okçu veya Bıçakcı (Rogue)
  Büyücü (Mage)
  Duacı (Priest)

  Hepsi birbirinden güçlü çok farklı özelliklere ve üstünlüklere sahip karakterlerden biri ile hemen oyuna başlayabilirsiniz. Bir savaşcı olarak inanilmaz defansınızla tank gibi olabilir , bir bıçakcı olarak cok kısa sürede büyük zararlar verebilirisiniz. Bir büyücü olarak bir anda 4-5 kişiyi bile öldürme sansına sahipsiniz. Bir duacı olarak oyunda vazgeçilmez hep aranan olabilirsiniz. Tamamen size kalmış kendinize uygun bir dünya yaratın.

  Başarılı bir oyuncu olarak savaş kazanmak için kendi ırkınızla birliklere katıldığınız savaslarda hep birlikte haraket etmeniz gerekmektedir. Şavaştaki başarınızdan sonra kraldan bir ödül belkide kendi kalenize sahip olup kendi kalenizi yönetebilir veya karakterinizi Knight Online dünyasında bir efsane yapabilirsiniz.

  Knight Online'ı iki sekilde oynayabilirsiniz:
  1. Free2Play™: Tüm oyuncular tüm oyun özellikleri limitsiz ve serbest olarak kullanabilirler
  2. Pay2Play™: Üyelik satın almış özel üyelerimiz için gelişmiş özelliklerin bulundugu oyun tarzı. Örnek olarak daha fazla zarar verebilme yetenegi, gelişmiş oyuncu yetenekleri, özel silahlara sahip olabilme. Birden fazla üyelik seçenegi olan Power Up Store'u lütfen ziyaret ediniz
  Oyunun Yuklenmesi ve Karakter Yaratimi

  Knight Online'daki seyahatinize baslamak içinwww.knightonlineworld.com adresine giderek, hesaba kayıt yaptırıp daha sonrada Knight Online müşteri formunu doldurmanız gerekecektir.Yazılım ve PC'nizin asgari gereksinimlere uyması gerektiğini unutmayın!Kayıt formunu tamamlamanızla birlikte,hesabinizin aktif olduguna dair gerekli bilgiler electronik posta adresinize gönderilecektir  İlk olarak bir dünya(world)adı seçmeye ihtiyac duyacaksınız .Örnegin ,Ares dünyasi altında,hepsininde ares dünyasina ait oldukları Ares1, Ares2 ve Ares3 olarak degişik hat sunucularına ulasacaksınız.(dünya secme islemini yapmanız ve oyuna baslamanızla birlikte,karakteriniz ve sahip oldugunuz varlıklara diger dünyadan olanların ulasamayacaklarını lütfen unutmayın).karakter yaratımı sürecinde,size baslangıç olarak 10 STAT Kredisi verilecek ve bunları dilediğiniz gibi kullanmaya hakkınız olacaktır.

  STR- Strength- Güç - karakterinize ait gücü gösterir
  DEX- Dexterity - Kabiliyet -karakterinizin kaçış kabiliyetini belirtir
  HP- Hit Points - Vuruş Puanları - Ne kadar omrun kaldigini belirtir
  INT- Intelligence - Zeka -Sihirli gücünüzle, zekanın kullanıminin kombinasyonunu belirtir
  MP- Mana Points - Mana puanları - Düşmanlarınıza karsi sahip oldugunuz sihirli gücü belirtir.

  STAT Kredilerinizi eklemenin hemen ardından Karakter adınızı dilediğiniz gibi girerek(enter your Character Name) ve karakterinizi yaratarak ("Create Character"),knight online'daki sayahatinize baslayabilirsiniz.Oyundaki aşamaları(level)geçtikçe yeni STAT puanları kazanacak ve ve bunları dilediğiniz gibi dagıtabileceksiniz.  BOLUM2
  Güç Arttırımı Dükkanı (Power-up Store) ve Premium üyelikler

  Knight Online servisi ücretsiz olmasının yanında, oyun içinde ki sanal itemlarla ilave hizmetler sunarak, karakterinizi geliştirme ve oyundan daha fazla verim almanıza , Premium üyelik ödemeli servisiyle imkan vermektedir.Bu servise ulaşmak ve bilgi edinmek için ,ekranın üst sol tarafında bulunan isaretine tıklayabilirsiniz.Daha sonra güç deposunda size sunulan servisleri ,oyununuza olan katkılarını ve ne işe yaradıklarını anlamaya firsat bulacaksınız.
  --------------------------------------------------------------------------------

  Bolum 2: Başlarken

  KISIM 1
  Yeni Oyuncuların Yardımcısı (Beginner's Helper)

  Karakterinizi yarattıktan sonra kendinizi, şovalye olmaya ve keşfinize ilk baslayacağınız yer olan Moradon'un tarafsız şehrinde bulacaksınız .Bir şovalye olmak için daha öğrenilecek cok şey var ve bunun için en iyi secenek ,20-30 arası seviyelere ulaşana dek, Moradon'a kendinizi tanıtmak olacaktir.burada sayısız maceralara atılıp,yeteneklerinizi arttırmaya olanak bulacak ve en büyük tüccar pazarlarına ulaşacaksınız.

  Yeni çehrenizi araştırırken ,savaşamayacağınız yada oynayamayacağınız ancak size bircok faydaları olacak değişik karakterlere (NPCs) ulasacaksınız.


  Eğitiminize başlamadan önce, ilk olarak gerekli olan ekipmanları karekterinize sağlamanız gerekmektedir.Karakterinizin silahlarını, savunma gücünü ve bir çok özelliklerini, stok (inventory,'I')tuşuna basarak yönetebilirsiniz. Birçok köyde bulunan Inn Hostess adıyla tanımlanan bölgede ektra yer bulacaksınız. Ancak, Inn Hostessler,stoğunuzu üzerinizde taşıdıklarınızla sınırlı olan bankalar olacaktır.Banka içindeki bir ekipmana tekrar ulaşmak istediginizde,şehre gitme ihtiyacını duyacak ve Inn Hostesslerle konuşacaksınız.  BOLUM 2
  Level Atlama ve Party Kurma

  Level Atlama

  Her seviyede artan deneyim(experience) puanlarına ihtiyac duyulacaktır. Bir sonraki seviyede ne kadar experience puanına gereksinim oldugu bilgisi, karakter bilgi penceresi açılarak bulunabilir(Kısa yol; U tusu)

  Party Yapma

  Güçlü ve büyük canavar gruplarıyla savaşmak cok zor bir durumdur ve basarılı olunması için bir takım(party)halinde savasılmalıdır.Diğer oyuncularla party kurmak için ,istediğiniz bir oyuncuyu secmeniz ve ekranın altında bulunan invite(davet)tusuna tıklamanız gerekmektedir. sembolü party liderinin isminin yanında görünecek ve sadece party lideri,diğer üyeleri partiye davet edebilecektir.  KISIM 3
  Karakter Gelistirme

  Yetenekler (Skils)

  Başlıca yeteneklerinizi görmek için ekranın altında bulunan "Skill"(yetenek,kabiliyet) tab'ini tıklayarak açınız..Burada ne gibi kabiliyetlere sahip oldugunuzu(gri olmayan iconlar) ve sizleri ne gibi yeteneklerin ileride beklediğini görebileceksiniz.(gri olan iconlar) Mouse'ınızı icon üzerinde gezdirerek,herbir yeteneğin tanımını görebilirsiniz.Eger grilenmemis skiller var ise ve gerekli Mana Pointlerine sahip iseler ,bunun anlamı,buradaki skill veya skilleri mouse'ınızla sürükleyerek ekranın sol tarafındaki skill bar'ına yerleştirebilirsiniz.Örnegin, temel skiller (basic skills)arasında "sprint"(hizli kosma yetenegi) müsait durumda ise ve bunu 1 numaralı bölgeye sürüklerseniz ,daha sonra sadece 1 numaralı tusa basarak karakterinizin bu özelligi kullanmasıni saglayabilirsiniz.Bu bölgeye mouse'ınızla iksir bile sürükleyerek kısa yoldan ulaşabilirsiniz

  10.seviyeden sonra ,bir şovalye olarak ,kendinize özel rolünüz için gerekli egitime ,Moradonda bulunan Kaptan Kunabarl ile konuşarak başlayabilirsiniz.rolünüze özel alanın seçimi size o sınıf için gerekli olan kabiliyetlere ulaşmanıza olanak verecektir.( kısa yol tuşu,(short-cut key "K"). (kullanım için bazı skiller çeşitli kosullara bağlıdır ).  Stats

  Stat puanları hangi silah ve techizatları donanabileceğinizi belirlemek için kullanılır.Her bir karakter sınıfı , puanlarını kendi özel statlarına ,açık mavi olan yerde yatırmalıdır.Örnegin Dexterity(Kabiliyet ),Rogues'lara özel bir bir nitelik iken, bir şovalye(Warrior)daha cok güç özelligini kullanacaktır.

 2. #2
  aLya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.03.2019
  Yer
  Trabzon
  Yaş
  33
  Mesajlar
  2.065
  Mentioned
  81 Post(s)
  Tagged
  1 Thread(s)

  Standart Cevap: Knight Oline Oyun Klavuzu  Knight Online


  · Oyunu yükleme
  · Irklar
  · Meslekler (ki classlar oyunda job olarak geçior) we skilller
  · Oyunda sık karşılaşılacak terimler
  · İtemlar
  · Party we clan oluşturma
  · Canawarlar we NPCler
  · Uyarılar önlemler
  · Questler
  · Beginner helper programı
  · Sawaşlar nedenleri we sonuçları
  · Uniqueler we forgotten temple
  · ŞehirlerEwet başlıklarımız bunlar öyleyse konuyu anlatmaya geçmemi bekliyor olmalısınız. Eğer ki bi yanlışım olur yahut atladığım bi noktayı farkederseniz lütfen bana bildiriniz teşekkürler.
  Oyunu yükleme: Oyunu Knight Online World – Free to Play Online Fantasy MMORPG & Massive PVP Multiplayer Game – Gamers First adresinin download bölümünden full client’ı yükleme şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.
  Irklar we alt grupları: oyunda farkedeceksiniz ki 2 ırk war “El Morad” we “Karus” tipik olarak bakıldığında insanlar we orclara çok ilginç şekilde benziorlar. Önce el moraddan başlayacağım ne de olsa hem onlar daha bize yakın hem de ben daha çok onlarla oynamış bulunmaktayım.
  El Morad:

  Barbarian: bildiğimiz barbar çok iyi bir warrior oluyor we bundan başka job seçememekte ne yazık ki ancak başlangıç özellikleri olarak str we health’ı yüksek başlıyor.


  Male El Moradian: bu arkadaş da erkek el moradlımız çok yetenekli olduğu için her jobda yer alabiliyor ki bunlar mage priest warrior we rogue dur.


  Female El Moradian: bu arkadaş ise dişi el moradlı aynı şey bunun için de geçerli bu da her jobdan olabilior


  Karus:

  Arch Tuarek: insanların barbarlarına denk olan arkadaşımız. Yine str we healthda yüksek başlıyor we sadece warrior olabiliyor.


  Tuarek: bu arkadaşımız da rogue ya da priest olabiliyor. Bunu hiç seçmediğim için başlama skilllerinin nasıl olduunu bilmiyorum ancak bir karakter açmaya başladığınız zaman görürsünüs saten değil mi?


  Wrinkle Tuarek: işte bu kişidir ki karusların büyü gücünü oluşturan bu kişidir ki sadece we sadece büücü olabilen we yine bu kişidir ki tek büücüler bu türden çıkan int we mpsinin yüksek başladıını hatırlıorum ancak yanılıyor da olabilirim.


  Puri Tuarek: aha iste karusların tek dişi warlığı da karşımızda duruyor aynen drowlar gibi sadece priest olabiliyorlar ama acıkcası çok da işe yarıolar str we intleri yüksek başlıyorlar we bence insan dişilerinden daha güseller eh napalım oyunu tasarlayanlar erkeklerden alıp bayanlara wermişler (erkekleri çok çirkin bu sebeple bunu sölüorum feminizm karşıtı bi hareket içinde deilim)

  Meslekler we skilller: olabileceğiniz 4 meslek olmasına rağmen her dört meslekten de 3 alt meslek kazandığınız için seçicilik çok yüksek hemen anlatmaya geçiyorum izninizle...

  Warrior: namı diğer sawaşçı neredeyse bütün silahları kullanabiliyor ustalıkla buna daggerlar we stafflar dahil olmasa da her türlü çekiç balta tırpan wb. Türlü str itemlarını kullanabiliyor. Mutlaka we mutlaka strye yoğunlaşıyorlar bundan sonra da giysi giyebilmek we canını yükseltmenin yanında mana sağlamak için de healtha wermeliler. Bu arkadaş 3e ayrıldığı zaman attack defence yahut berserk türünde yoğunlaşabiliyor. Attack önce dmgım yüksek olsun dienlere bunun yanında artan skill pointleri genelde defence’e wermek daha karlı oluor warrior genelde 60 lvl üstüne çıktıında herkesi biçiyor we ölmüyor. Defence türünde yoğunlaşanlar mutlaka ikinci skillleri attack’a wermeliler ki colony zone da we sawaşlarda aciz kalmasınlar lvl 45de provoke die bir skill açılıyor ki çok iş yapıor bu skillle çewredeki bütün yaratıkları kendi üstünüze çekebiliyorsunuz ki bu eslantta çok işe yarıyor (eslant lvl 40 sonrası gidilebilen bir yer). Arzu edenler önce attack + defence gidip lvl 45de deiştirtebilir böylece daha hızlı lvl kasabilir. Ama skill point deiştirtmek çok pahalı olacaktır lvl 45te haberiniz olsun. Yaklaşık 3-5 milyon eder...we berserker bu arkadaşla hiç karşılaşmadım ancak goratha danışarak nasıl döwüştüğünü anlayabilirsiniz ancak aklımda kalan en büük özelliği bir skillle canı yerine manasından yiyebiliyordu aldığı damageları...

  Priest: bu kişiler oyunun supporter adamları genellikle dövüşmeyecek sadece yardım edecekler yalnız lvl 60 olunca paladine dönüşüp ortalığı kasıp kawurabiliyorlar. 3e ayrılınca seçecekleri seçenekler söyle oluor: heal aura we holy spirit ancak bunlar karuslarda isim deişikliğine uğruyor we heal ecstasy we talisman oluor. Healer: bu arkadaşlar oldukça gerekli zira heal potion kullanmamak dolayısıyla para harcamamak acilen can basmak için bire birler mutlaka intelligence’a wermek zorundalar yoksa anında manaları bitiyor ama giysi giymek için de strye wermeyi unutmasınlar. Aura/ecstasy/(buffer): bu arkadaşlar en fazla iş yapan priest türü budur bana sorarsanız nie derseniz potionlar sizin canınızı doldurabilirken sadece çok pahalı olan scroller sizin canınızı yükseltebilir yani öyle ki bu tür sizin normal canınız 1200 iken 2700e yükseltebilecek bir güçtür onun için bu priest türü her yerde iş yapar... Holy Spirit/talisman/(debuffer): bu tür dier türlerden farklı olarak strye werince daha başarılı oluor neden derseniz çok fazla kişinin özelliklerini düşürmeyeceğinize rağmen çok düşürdüğünüz kişilere wuracağınızdan kaynaklanıyor bu tür oldukça yararlı olmasına rağmen en başta çok iş yapmadığı için az seçilmekte...

  Mage: ewet işte meşhur büücümüz oyunda en az hpye sahip olan meslek budur bunun yanına yüksek dmg kapasitesi we elementlere sağladığı mukawemet sebebiyle işe yaradığı, eline aldığı staffların gücüne göre kendi gücünün çok çok arttığı düşünülürse iyi bir elixir staff+6 we 72 elemental damage ile bu staffı alabilecek kadar gelişmiş herhangi bir karakter oldukça rahat bir biçimde biçok kişiyi “büyüleyebilirsiniz” bunun yanında alan büyüleriyle de ortalığı kasıp kawuracak olan bu meslek tek büyüyle birden çok hedefi wurup birçok hedefe dmg werebilmektedir lvlları yükseldikçe harpy partylerinde de yer bulabilecek olan bu meslek grubu bu açıdan da oldukça ii xp kasacaktır... Flame mage: flame büyülerinde ustalaşan bu tür büyücüler için mutlaka flame type staff gereklidir ki büyü gücünü en fazla etkileyen bu flame dmg gibi elemental dmglerdir. 2. skill tercihi olarak mutlaka glacier (buz) olmalıdır. Çünkü ateş en güçlü büyüler olmasına rağmen hedefin erkencecik size ulaşması demek sizin çok kolay ölmeniz demektir bu sebeple buz büyülerinin yawaşlatma gücüne ihtiyaç duyacaksınız. Glacier mage: bu büücüler her iki diğer türde de 2. skill alırlarsa oluyor ancak genellik flamei tercih etmekte çünkü glacier az miktarda dmg wurmakta diğer bir taraftan da yawaşlatmakta olduu için bu özelliğini kapatmakta eğer ki flame seçerseniz 2. tercih olarak bu sizi daha güçlü kılacaktır çünkü fazladan dmg wurmak hiç de kötü olmayacaktır değil mi? ancak lightning seçerlerse ki bunun sebebi de hedefi paralize etmek olacaktır bazı lightning büyüleri hedefi paralize ettiğinde ki bu hiçbir şey yapamadıkları büyülerinin bozulduğu size wuramadıkları filan anlamına geliyor çok işe yarayabiliyor. Lightning mage: bu türün seçilmesinin en büyük nedeni hedefi paralize etmeleri we çaresiz bırakmalarıdır örneğin siz karus wrinkle tuareklerden flame magelerden birisiniz we tahminen lvl 50siniz karşınızda da lvl 42 bir el morad lightning mage war size şunu söylemeliyim ki en küçük bir şansınız kalmadığının resmidir siz öylece paralize kalıp beklerken onun sizi “büyülemesini” hiçbir şey engelleyemeyecektir. Tabii ki lightning magelere önerim 2. skill olarak glacier’ı seçmeleridir zira bu şekilde yawaşlayan düşmanlarınız gittikçe zayıflayacaktır bunun yanında lightning mageler eslantta deruvish-apostle partylerinde bol bol iş yapacak hem para hem mana potion hem de xp kasacaklardır.

  Rogue: ewet şimdi de benim en sewdiğim meslek olan roguelar oldukça fonksiyoneldir. Roguelar dex’e we healtha bağlı olarak güç geliştirirler. Grubu hızlandırma özelliği sadece swift büyüsü tarafından dolayısıyla da sadece roguelar tarafından yapılmaktadır. Bunun yanında str of wolf isimli büyüsü ile attack power yükseltme gücü olan bu karakter bütün partynin attack powerını bir anda yükseltir. Specialitysini seçmesiyle birlikte archer assassin yahut explorer olarak birine yönelir ancak explorer olmak çok da mantıklı değildir çünkü dmg wuramayan bir karakter oyunda çok şeyler yapamaz. Bu sebeple en sık görülen tip archer + xplorer yahut assassin + xplorer dır. Bu yolda assassin olmayı seçenler daggerlar üzerine üzmanlaştıktan sonra gizlenme we görünmez olma özelliklerini kazanacaklardır. Armor ignore we %400 we %600 lü attacklara ulaşınca kimse onları tutamayacaktır hatta ne olursa olsun %5 we %10 can çeken attackları da oldukça etkileyici olacaktır örneğin troll kinge birkaç assassin grubundan başka hiçbir grup karşı koyamaz die de düşünmekteyim. Yaklaşık olarak 12000 dmg koymaya başlayan karakteriniz tek wuruş yiyince her ne kadar kötü olsa da inanın bana denenmeye değer bir aksiyon olduunu size garanti edebilirim ilerledikçe light feet özelliği kazanınca x3 kat hızlı koşan bu arkadaşımız özellikle birilerini kowalarken mutlak kazanç sağlamaktadır. Archer olanlar ise uzaktan çok güçlü saldırılar yapabilecek en güçlü karakterleri bile yakına warmadan yaptıkları güçlü poison we flame attacklarıyla herkese korku salabileceklerdir. Her ne kadar assassinlerden güçsüz olsalar da uzaktan yaptıkları ölümcül saldırılarıyla en az diğer meslektaşları kadar etkili olacaklardır.

  Şimdi İse Bütün Karakterlerin (+)Ları (-)Leri :

  Warrior

  (+ Lar)
  1-İlk Basta Cok SaĞlam Adam, Can Ve Defans Konusunda Dİyecek Yok Str Verdiğinden İstediğinİz Kadar ÜstÜnÜze Mana Alabilirsİnİz ki bu gerçekten Yararlı Birşeydir...
  Boss Konusunda Bİre bİr Cz De Gerçekten Korkulacak Adamlardan Bİrİdir.

  (- Ler)
  Swsi yoktur Baskasindan İster Buffu Yoktur Afedersiniz ama 60dan önce güçlü sayılmaz Kıyafet Konusunda Cok Masraflidir Cunküü Chitin Shell'den AsaĞisi Kurtarmaz .Bir de Cz De Cok GÖze Batan 1 Adam. Ha 1 De Wolf Ve Str De Yok (hep Beleşcİdİr Bu Warİor Var Ya) Kusura Bakmayın Şamata İşte

  Mage

  (+lar)
  1 Defa Genel Olarak CoĞu Adam Paper OlduĞundan Fazla 1 Kiyafet Sorunu Yok Can Konusunda Yeterİ Kadar Nasibİnİ Almistir Uzaktan Sallar Ve Kaciracak Diye 1 Sorunu Yok Kesİn Tutar Yalan mı İyİ KÖtÜ 1 +8 Staff İdare Eder (fazla Bİlgİm Yok Ama) Çünkü Hiç Mage Olmadım

  (-ler)
  Sw Yok Defans Yok Buff Yok (yok Ta Yok Valla) Yani
  60 Olmadan (nova Gelmeden) Adam Olmaz demiyim ağır olur İyi olmaz yani Ama EĞer Ben Kasarim Lvl 80 Yaparim Dİyorsaniz Sİzİ Kİmse Tutamaz(laf Baya Kafİyelİ Oldu Ha )

  Priest

  (+lar)
  Bir Kere Priestsiz Party Olmaz Mutlaka Vardir 1 Tane Öyle Değil mi? . Can konusunda Nasİbİnİ Almistir Buff Ta Varsa Ne Ala...
  Kiyafet Sorunu Yok (fazla Para Harcamaya). Birde Czde Debuff Ve Malice Varya Bitiriyor Beni..
  LvL 72 Den Sonra Kİmse Tutamaz Onu (bence) Cz'de Ve Ex Partyde...

  (-ler)

  Bana GÖre En Sikici Adamdir Buff Verİr Oturur CunkÜ (healciysan Sorun Yok)
  Cz De Lvl 62 Ye Kadar Adam Olmaz Ama Buff Verİr Oturursa Bİlmem.
  Bİrde Battle Prİest Olacaksa İyİ Bİr Sİlah Gerek. Ms | Hell Breaker vs. Siz Daha İyi Bilirsiniz

  (Rogue)

  (+ Lar)
  Arkadaşlar Bildiğiniz Gibi Serverlarda Büyük Bi Rogue Bolluğu Var Neden mi ? Nedeni Altta
  Ardreamda Baya Adam Oldürüyo (özellikle bıçakçıysan) Stealth Mukemmel Bİr Özellik Örn: Ben 30 Player Öldürme Görevini Spike Townla Bitirmiştim . Partye Görünmezİ Gösterme var Oh Ne Ala Sw Sorunu Yok.Üstüne Üstlük Light Feetle Seni Kimse Tutamaz.wolf Var Ohh Rahat Yani
  LvL 72 Ve 75 Gİbİ Mukemmel Bir Cz Adamisindir (okcuyu Tavsİye Etmem Cunku Cok Iskaliyolar Ama Koxp Varsa Benİm Arkdasim Gİbİ 50 Gunde Lvl 69 Olur 3 Gunde Cz De 71k Np Kasar Sonra Da Banlanirsin)

 3. #3
  aLya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.03.2019
  Yer
  Trabzon
  Yaş
  33
  Mesajlar
  2.065
  Mentioned
  81 Post(s)
  Tagged
  1 Thread(s)

  Standart Cevap: Knight Oline Oyun Klavuzu  (-)ler NelermİŞ Bakalim
  Kalitelİ Esya Hem Gerek Hemde Değİl Hem Paper Hemde Chitin Shell Gİyersİn İkiside Karli Buff Ve Ac Sorunu Var Kaliteli Bicak Ve Kalİtelİ Bİr Bow Gerek 60+ dan sonra. Can Bakimindan Nasibİnİ Almiyo,almasi İçİn Kalİtelİ Takilar Takmali Onlarda Uskoda Cok Pahali Bildiğinİz Üzere...  Oyunda sık sık karşılaşılacak terimler: ewet burada her ne kadar çok fazla terime yer werilemeyecek olsa da birkaç adet önemli terime yer wermeyi uygun gördüm.
  Öncelikle oyuna yeni başlayan/başlayacak arkadaşları da düşünerek en basitinden almaya başlamış bulunmaktayım.
  İnvite: bu partyye bir arkadaşı sağ alt köşenin biraz ortaya yakın bulunan bölümündeki invite butonundan yapılandawet etme işlemidir bir karakteri invite ettiğinizde başka bir partyde değilse lvl sınırlamasına uyum sağlıyorsa we de kabul ederse sizin partynize gelmesi demektir bu işlemi sadece party leader yapabilir (listenin en üstündeki kişi/partyyi ilk kuran kişi)(bir kişiyi dawet etmek için önce o kişiyi seçmek sonra invite tuşuna başmak gereklidir)
  Disband: bu ise partydeyken partyden ayrılmak için kullanılan butondur we partyde iseniz tam invite tuşunun bulunduğu yerde bulunur.
  Command: bu oyun içindeki komutların yazmadan sadece bir tıkla ulaşılabildiği bölümdür üst kategoriden birini seçtikten sonra alttan birine çift tıklamalısınız.
  HP: bu hip point manasına gelir we toplam can puanınızı temsil eder.
  Health (stat olan): çok karıştırılmasına rağmen hpden farklı olarak lvlla birlikte artmaz we siz sadece ona puan werirseniz gelişir...
  Character Screen: ekranın sol alt köşesinin ortaya biraz daha yakınında bulunan character butonunu tıklandığında açılan penceredir.
  Disconnect: herkesin tahmin ettiği üzere oyundan kopmak manasına gelir.
  Mana/stamina power: oyundaki meslek seçiminize göre can çubuğunuzun altındaki mavi çubuktur mp we sp olarak kısaltılır.
  Boss: oyunda çıkan canawarların bazen çıkan güçlülerine denir unique weya quest item düşebilir. Genellikle itemları için kesilirler.
  Scroll: çeşitli tipleri bulunabilir. Upgrade için elemental dmg için basılabilirler %100 başarı oranı kesinlikle yoktur 35 lvldan sonra beginnerları eğitmek suretiyle kazanılan manner pointlerin şans faktörü patlama olasılığını düşürmesine rağmen genellikle patlarlar çünkü bu özelliği deneyenler bunun nasıl yapılacağını bilmezler. Öncelikle patlatmak için de itemlara ihtiyacınız wardır lvl we manner point yüksek olursa itemın patlamama olasılığı artar cursed upgrade scroll upgrade scroll we blessed upgrade scroll die ayrılırlar 2. upgrade’e bile cursed basmak tehlikelidir bir upgrade yaptıktan sonra mutlaka 1 tane weya daha fazla cursedle patlatmak gerekir (bi başka itemın patlaması bi sonrakinin upgrade olma olasılığını artırır) +2 we +3 upgradable itemlara mutlaka normal upgrade basılmalıdır ki patlamasın ancak +5 +6 için de blessed upgrade kullanılması önerilir. +6 dan gelişmiş itemlar alewle parıldar.

  Party we clan oluşturma: ewet bir başka hassas konuya gelmekteyiz. Bununla birlikte her ne kadar party oluştururken oyuncular kafasına göre dawransa da çok yanlış bir dawranıştır bu bahsedilen zira değişik kategorilerdeki hedefler için değişik partylere gereksinim wardır. Mesela bir death knight için bir büyücü grubuyla bir assassin grubu arasında çok fazla fark olmasa da siz de farkedeceksinizdir ki assassin grubu çok daha hızlı kesecek we çok daha hızlı xp alacaktır aynı şekilde bir deruvish partysine magelerle gitmek demek de intihardan başka bir şey deildir. Deruvish gibi ranged attack yapan kişilerin karşısında hiçbir karakter fark etmezken bir haungaya melee attacker kesinlikle olmayacaktır(deruvish lightning mage türünde bir yaratıktır).
  Klan oluşturma konusuna geçecek olursak eğer bu partyye oranla çok daha hassas bir konudur kesinlikle çok ii düşünmeden yapılan seçimler bir daha düzeltilmesi 500k’ya malolan berbat bir sorun oluşturabilir. Öncelikle klanın başkanı en fazla kasabilecek kişi olmalıdır. Zira o kişi lvl kastıkça klanının şanı artacaktır. Klana alınacak insanların da çok ii seçilmesi çok ii iş yapıcak olması we bunu kanıtlamaları için de tercihen yüksek levellı olmaları gerekir. Şöyle ki ideal clanlar 2 assassin 5-6 priest (deişik türlerden) 3 archer 3 warrior (2si defensive) we geri kalanı da tamamen mage olmak üzere ideal bir clan kurulabilir. Bunun dışında ilgi çekici we iddialı bir isim bulunmalıdır ki (tabii ki ingilizce olmalı) yüksek lvllı insanları ikna edebilmelidir. We clana pelerin alma meselesine gelince bu zor bir işlemdir. Öncelikle clan leader’ın 60 lvl olması üstüne klan toplam national pointinin 144k olması gerekmektedir sonrasında abyss dungeon’ın en alt katlarındaki bir bossu yendikten sonra itemla birlikte clana topluca pelerini bedawaya alabilirsiniz (normalde pelerinlerin en ucuzu tek kişi için 20m oluyor).

  Canawarlar we NPCler: çok fazla canawar olduğu için size sadece bunların başlıcalarının tür isimlerini yazmakla yetineceğim ancak bunların bir ya da birkaç gelişmişinin olduunu unutmayalım.
 4. #4
  aLya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.03.2019
  Yer
  Trabzon
  Yaş
  33
  Mesajlar
  2.065
  Mentioned
  81 Post(s)
  Tagged
  1 Thread(s)

  Standart Cevap: Knight Oline Oyun Klavuzu  Uyarılar önlemler: eh ewet hiçbir yerde olmayan sadece bana unique olan önlemler burda bitmeden birer tane kapınız.
  · Önerim en azından 45-50 lvl olmadan colony zone gitmeyin kesilirsiniz. Ama derseniz ki ben gitcem yaaa siz bilirsiniz ben uyardım paranızın yarısı we 50 national point kaybedersiniz eğer national pointiniz yoksa %5 gitti desenize...
  · Ah ewet colony zone we çeşitli sawaşlara asla we asla paranız warken gitmeyin yoksa yazık olur paranıza her öldüünüzde yarısını kaybetmekten ne zewk alacaksınız...
  · Abyss karakteriniz bir mage olsun we 45 lvl olsun 2. area büyüsüyle ortalıı daıtın tabi hem parayı hem de abyss gemleri yürütün...
  · Abysse gittiğinizde mageseniz kendinize bir provoker bulun we o adamda kohack olsun çantanızda mutlaka 1 tane abyss olsun we gelen hiçbir eşyayı kırmayın böylece sadece sayıca üst üste konan cisimler size gelecek dierleri başkalarına gidecektir bu durumda en karlı sizsiniz (dungeon keyleri we grean pearlları da alın ki partyden çıkmasınlar siz hile yapıosunuz die nası taktik ama...
  · Eslanta gittiğinizde aç gibi seeking party çıkartmayın ki düşük lvl olduunuz anlaşılmasın.
  · Mutlaka lvl up görewlerini topluca yapın hem kolayca biter hem ölürsem bi daha mı gelcem buraya yusufundan kurtulursunuz.
  · Oyun oynadıınız yerin net bağlantısı yüksek hızlı olsun.
  · Opal crystal we crude sapphire’leri asla we katta satmayın. Hem daha ii paraya satarsınız hem de ilerki lvllarda questlerde ihtiyacınız olacak.


  Questler: ah ewet arkadaşlar işte beni en zorlayacak olan konu bu olacak sanırım ama korkmayın ben alnımın ak işin içinden çıkacaıma size de çok yardımcı olacağıma inanıyorum.
  Beginner helper quest: ewet ilk olarak yapılması gereken quest budur. Eğer ki yapılmazsa bu büyük sorun demektir zira bu görewi aldıınızda hem her lvldan insanın partysine şartsız girebilirsiniz yani lvl rstriction çalışmaz (kolay xp gelir) hem de 30 lvl olduunuz da 500k kazanırsınız bence çok ii bi quest ayrıca bunu yaptıınızda sizi partysine alan sizi geliştiren kişiler siz her lvl atladıınızda manner point alırlar 20. lvla kadar 1er 20 lvldan sonra ise 2şerden manner point alırlar. Yani bir beginnerı 1 lvldan direkt olarak 30a kadar yetiştiren bir 35 lvllık büyücü direkt olarak 40 manner point kazanır. Başka sorusu olan?
  New warriors weapon: bu da çok işinize yarayacak questlerden biridir zira ilk 10 lvlda yani hiç para kasamazken size 1 adet enchanted weapon werir nasıl mı öncelikle wormları keserken çıkan silk bundleları topla***** 5 tane sini proconsula <*kırp!*>ürüp new warriors mission ı yapmak istediimizi söleyerek hp, mp we bir adet enchanted weapon alırsınız sadece sizin classınıza ait olmak üzere... o levellarda bedavadan o levelda iice işinize yarayacak bir item hiç de fena olmayacaktır...(ayrıca proconsuldan bir çok zırh da yapması için recipientları toplayıp getirebilirsiniz.
  Armor upgrade: bi başka güsel görew daha üstelik eğer ki mp mage iseniz çok da işinize gelecektir. Öncelikle en kötü armordan toplamalısınız. Ki moradonda çıkan biçok canawardan bunları çıkartabilirsiniz. Bu armoru we 1 cursed upgrade scrolle birlikte 1000 coinle proconsule gidip bu cihazı +4 we str/mp/int/dex/hp gibi özelliklerinize +6 weren bir hale getirirsiniz. Düşük levellarda çok karlı bişey oluyor... ancak unutmayalım mp mageler bunlara ihtiyaç duyarlar öyleyse mp bonuslulardan bütün seti tamamlayıp bol bol upgrade basıp hepsini +8 yaparsak (en az) (çünkü çok kolay upgrade edilio) çok da güsel bir setimiz olur...
  İssac’s quest: issacla konuştuunuzda size biçok görew werdiini göreceksiniz bence yapın xp we potion weriordu. Sorunuz olursa açıklarım.
  Bandicoot extermination: bandicootları keserek içlerinden çıkan dişlerini toplatın 5 tane tooth of bandicoot topladıınızda görewi bitirmek için isaac a dönüp görewi tamamlayın 200 xp point kazanacaksınız.
  Speciality skills: ewet oyunun önemli bölümlerinden biri de bu 10. level olduunuzda kazanacağınız özellikleri seçmektir. Bahsettiğim seçimler 3e ayrılmalardır bu sebeple çok ii düşündükten sonra karar werilmelidir....
  Silan quest: ewet bu görewi yapabilmek için en az 15 lvl olmak gerekir. Giant bulcanların ilerisinde bulunan shilanlardan düşen silan bonelardan 5 adet topladıktan sonra bulcanlardan düşen 5 adet iron bar we 50000 coin le birlikte proconsul’a <*kırp!*>ürürsenzi size bi silan armor yapacaktır. Ancak bana sorarsanız bunu hiç yapmayın derim ben denedim we ii bişey olmadıını gördüm. Ama düşük lvllarda belki işinize yarasa da bu kadar emeğe we 50k paraya değmez bence 100k ya goblin armor alın daha ii bence.
  Gem of bravery: 20 lvl olduunuzda yapacaınız lvl up questi olur direkt olarak 21. lvla geçersiniz. Nasıl mı moradondaki captain kunabarl’a gidip ona blood don görewini yapmak istediğinizi sölediinizde sizi bi arenaya gönderecek bu arenada blood donlarla sawaşmalısınız ondan sonra da kutulardan 10 tane gem of bravery çıkardıınızda judge’a çıkmak istediinizi söleyip sonra da captain kunabarla görewi bitirdiinizi sölediinizde 52 k xp kazanacaksınız.
  Relic searcher: ewet 20. lvlda yapıcaınız en ii görewden bahsedeceğim bu görew sizi en az 300k para wereceini sölediimde suratınızın halini tahmin ediyorum. Öncelikle moradonda çıkışa doru baktıımızda sağ tarafımızda kalan yere gideceğiz burda karuslardan bir adam göreceksiniz ismi “nashira”(280,400) bu adama gittikten sonra yardım etmek istediğinizi söleyip ardından aynı şekilde baktığımızda sol arka tarafta bulunan “veronica”ya(400,370) gidip konuşun we tekrar nashira’ya dönün böylece 100k para + 2 tane opal kazanacaksınız ancak kesinlikle bu opalleri satmamanızı öneriyorum mutlaka işinize yararlar ya questlerde işinize yararlar yahut çok daha pahalıya insanlara satabilirsiniz 1 opal çok rahat 150 k ya satılmaktadır hatrınızda olsun.(30. leveldan sonra yapılamıo sanırım)
  Guard trainee of moradon: 460,180 kordinatlarında bulunan bir adam war bu adamcağız guard olmak isteyen bi acemi buna 3 adet bulture horn <*kırp!*>ürdüünüzde size 5000 xp we potionlardan bi öbek werecektir.(30. lvldan sonra olmuo)

  Trader kim: el morad teleport gate’inin yakınlarında bir adam war adı “kim”(350,320) bu arkadaşa 1 bulture horn 1 fang of wolf man 1 orc talisman werdiinizde size 1 adet normal upgrade scroll 3000xp we 100k para wercek die hatırlıorum.(30. lvldan sonra olmuo)
  Veronica in shrine of life: daha önce konuştuumuz veronicaya gidip bi daha konuşunca bise bi görew werio böylece dorudan nashiraya gidip konuştuktan sonra tekrar veronicaya döndüümüzde 3000xp 10 water of grace 10 potion of sagacity kazanıoz ne güsel değil mi?(lvl 30dan sonra olmuo)
  Guard patrick: (445,280) kordinatlarındaki patrickle konuştuunuzda size bi görew werior bunu bitirdiinizde 5000 xp we potionlar werior bu görewi yapmadıım için size açıklayamıyorum çok fazla bu açıdan çok sorry.
  Recoincidence report: işte 30. lvldan 50. lvla kadar yapılabilen lvl up questi ama sizi yanıltmasın 50. lvlda yapınca 51. lvl olmuosunuz sadece 30dan 31e geçirtior bakalım neymiş ırkınıza göre captain falkwin(1705,330) yahut captain fargo(345,1700) ile konuşuosunuz. Recoincidence order’ı alıp doruca şuraya gidiorz [Karus(1880,1240) El Morad(110,410)] yani bu ne demek karuslar için oraya el moradlar için de buraya... gidip reconlar hariç dier scouting soldierları kesioz we 5er tane recoincidence map topluoruz böylece captainlara geri dondüümüzde 368000 xp alıoruz sizce de hoş değil mi...
  Batllefield: ehe ehe ehe ewet arkiler işte dier lvl up questimiz 40 lvl olduunuz anda herkesi sallayıp moradona gidioruz ama derhal neden mi bu görew sadece 40. lvlda yapılıyor we %1 bile kasmadan yapılması awantaj zira captain kunabarlla konuştuumuzda battlefield e girmek istediimizi söleip daha sonra içeri girioruz goblinlere karşı mutlaka ranged wuran şeyler gerekli zira adamların yanına gidip wurmaya kalkarsanız sizi direk kesiolar. Az canları olmasına rağmen oldukça ii gömçürüolar mageler için area ile bile kesilebilen bu canlılar tek kişi ile kesilirse 5000 xp werirken 2 kişi ile 6700 küsur xp werior 3 kişi ile 6200 gibi bi rakam da xp werior ancak kesinlikle assassinler we warriorlar kolayca yapamıor haberiniz olsun ama mageler area ile alabilior...
  Guardian of 7 keys: ewet en zor lvl up questi işte geliyor 50. leveldan 65. levela kadar yapılabiliyor ödülü ise tam tamına 14 500 000 xp nasıl ama ağzınız sulandı değil mi çok hoş bir görew we en zoru da 7 ayrı keyholder (sentinel of key) adamın bütün haritaya dağılmış olması yani bu demektir ki bütün karus şehirlerinde ayrı bütün el morad şehirlerinde ayrı olmak üzere 7 ayrı insan bulmalısınız 1.den başla***** 7 tane key holder ancak sırayla gitmeli üstelik bu keyholderlar sürekli dolaşmakta her keyholder size bir soru sorar eğer ki yanlış cewaplarsanız her şeye en baştan başlamalısınız doğru cewaplarsanız bi sonraki keyholder size soru sorar yoksa sormaz. Konuştuktan sonra adam farklı bir yöne gitmeye başlayacaktır bu da aklınızda olsun yani 1. soruyu da doru cewaplamalısınız. Doğru cewap sıralamasının şöyle olduunu duydum ancak doğru mudur bilemicem 1-1-2-2-1-2-2 7siz yine de bi kontrol ediniz.
  Warrior master speciality skill: 1 lobo 1 lycaon 1 lupus pendant kapıoruz bunun yanında 10 sapphire 10 opal 10 crystal’i de doruca warrior master shaky’ ye <*kırp!*>ürüoz [Breth(270,1655) Village we Piana Village(1700,380) ] bölece warrior master skill’ini seçebilios. Nası ama değer haaaa.
  Rogue master speciality skill: 1 tail of shaula 1 tail of lesath 10 blood of glypthodont 1 fang of bakkira 10x(crude sapphire+opal+crystal) bulup secret agent clarence’e [Karus(Bellua Village:1420,1290), El Morad(Asga Village:1090,1130)] <*kırp!*>ürüos bölece master skill’imizi açtırabilip master assassin ünwanını alabilios.
  Mage master speciality skill: 1 kekuri ring 50 gawolt wing (ki çıkartmak çok zor 1 adet 45 lvled mage lasım baştan söliim bir de elbette kohack lasım ki bölece cilöps die lootlayınız.) 1 tane cursed bone 1 tane feather of harpy queen 10 blood of glypthodont 10x(opal+crystal+crude sapphire) toplayıp direk arch mage’e <*kırp!*>ürüos karus için linate village da we el morad için raibada...
  Priest master speciality skill: 1 holy water of temple(bu nerden çıkıo bilmiom so sorry about it) 10x(crude sapphire+opal+crystal) we de 10 m parayı priest minerwa’ya <*kırp!*>ürünce master oluos bu sırada bu arkadaşımız moradonda karus inn keeper’ın sağında bulunuo)
  62 lvl master warrior quest: 1 feather of harpy queen 30 safir we 5m parayı warrior master shaky’ye werince 62. lvl özelliği açılmaktadır...(scream scroll)
  62 lvl master rogue quest: 1 kekuri ring 30 crystal we 5 m parayı secret agent clarence’e werince 62 lvl özelliği açılmaktadır( ay ne resmi yazdım ya)(magic shield scroll)
  62 lvl master mage quest: 3 Blessed Enchant Scroll(STR), 3 Blessed Enchant Scroll(HP), 3 Blessed Enchant Scroll(INT), 3 Blessed Enchant Scroll(MAGIC) we 5 m parayı arch mage’e werince 62 lvl özelliğini yapmaya başlayabilirsiniz kutlayabilirsiniz. (absolute power scroll %30 damage increase oluor kendileri)
  62 lvl master priest quest: 100 zombie eyes 30 opal we 5m parayı priest minerwa’ya werirsek eğer judgement scrollü kapıoruz cnm.
  Thorn magic: ewet mageleri coşturan 2 büyüye geldik sanırım biri bu dieri ise impact magic oluor 2si de birbirinden hoş yani nası anlatsam bilemem sanki çikolata gibi bişey yani anlatabildim mi? ==> Arch Mage Drake[Karus(1560,430), El Morad(750,1750)] ile konuşup görewi aldıktan sonra 5,000,000 Coin, 30 Sapphire, 30 Crystal, we 30 Opal toplayıp geri dönünce thorn magic skillini örenioz hayırlı olsun...(54. lvlda sahip olabilios ancak)
  Impact magic: Arch Mage Drake[Karus(1560,430), El Morad(750,1750)] ile konuşup 1 set goblin armor we 5,000,000 coini geri getirdiimizde impact magic’i örenmiş oluoruz hayırlı olsun(57. lvlda sahip olunabilio).
  Goblin armor quest: ancak 15 lvl we 60 lvl arasında yapabildiimiz bu hoş şeyi 60. lvlda bol miktarda yapmalıyız tabii ki bol miktarda da manner pointe ihtiyacımız olcak neyse anlatıorum goblin villagelardan istediğimiz türe uygun 5 adet part alırız ancak ne kadar fazla toplarsak o kadar fazla şansımız war daha ii parçalar çıkarmaya zira üst üste yapılan 100 parça goblinden 5 adeti en yüksek sewiye oluyor %ye wurursak her beş parçadan 1 adet goblin armor çıktıına göre aynı tip 500 parttan gerekli ancak unutmayalım ki en yüksek sewiye olan partlar en az 20 m e gider yani genel parayı bile karşılar... proconsule art arda yaptırtmalıyız bu parçalardan hadi hayırlı olsun... deişik partlar deişik paralara yapılıo pauldron 100kya yapılırken boot 30 k ya gauntlet 40kya helmet 50 kya we pad 80kya yapılıo...
  Armor of destruction: ben bunu hiç önermediim için açıklama gerei duymadım ancak hell hound keserek talisman of destruction düşürmek we bulcan keserek de iron bar düşürmek lasım ancak bu da bir görew içerio şu ana kadar kimsede görmedim ama bu destructionları başka şeylerle daha birleştirmeye <*kırp!*>ürünce tamir edilebilen bi armor çıkıor we çok daha güçlü olduu için de priceless onu yapabilecek olan warsa eminim pauldronunu en az 50 m den satar ki daha önce görülmediini düşünürsek 250m bile normal olacaktır peki öle bi upgrade olduunu nası kanıtlarız dikkat edersek bütün armor of destructionların altında quest item yazar bunun nedeni de işte üstteki olaydır...
  Talia skin: bu armor deişik silahlara karşı xtra armor sağlar we siz bir warriorken üstünüzde bunlardan dagger defenceli olanı warsa we bi assassin sizi kesmeye çalışıorsa o assassinin tek kurtuluşu town çekmektir. Ancak bu armor da tıpkı üstteki gibi tamir edilemez...

  Sawaşlar nedenler we sonuçları: 5 tip sawaş wardır bunlardan clan sawaşını teke tek dülloyu elersek 3 önemli sawaş kalır... lunar gate war, dark lunar gate war, we castle siege war...
  Dark lunar war: lvlları 30 we 50 arasında olan kullanıcılar girebilior. Keeper’ı öldürürsek 1000 warderı öldürürsek 500 national point kazanırız. Öldürdükçe para kazanmayız ancak ölürsek %5 kaybederiz paramızdan. Falan filan lunar wara çok benzio ancak lvl sadece 30-50 olması gerekio. Bu lunar war’un bir alıştırması bi provası gibi bişey...
  Lunar war: karşıdan adam öldürürsen 50 national point kazanıosun kendin ölürsen 25 national point kaybediosun. Eğer national pointin kapmamışsa o zaman %1 xp kaybediosun lvl 30dan büyük herkes katılabilio en fazla 200 oyuncu katılabilio asıl sawaş bu. Bunu yenerseniz sizin logonuz çıkıyor oyunun açılışında. Sawaşı kazanmak şöle oluor...

 5. #5
  aLya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.03.2019
  Yer
  Trabzon
  Yaş
  33
  Mesajlar
  2.065
  Mentioned
  81 Post(s)
  Tagged
  1 Thread(s)

  Standart Cevap: Knight Oline Oyun Klavuzu  1. 3 tane guard npc’yi (warder1 warder2 we keeper) kesersek.
  2. 1 saat içinde bunu 2 taraf da yapamazsa en fazla kim adam öldürmüşse o taraf alıor damalı bayraı (sanırım yanlış bişey söledim).
  3. 2 taraf da eşit sayıda npc öldürdüyse yine en fazla oyuncu öldüren taraf kazanıo sawaşı.
  4. eğer ki 1. we 3. maddeler kazananı belirleyemiorsa bi önceki sawaşı kazanan kazanmış kabul ediliyor....
  Castle siege war: bu da delos zonedaki delos castle’ın komutasını almak için sawaşacak 4 weya üstü sınıfındaki knight clanlarından bikaçının sawaşması sonucu kazanılıyor kazanan taraf hem delostan hem moradondan wergi topluyor üstüne üstlük o klan üyelerine daha fazla sanşla güsel itemlar çıkıor... 1,5 saat süren bu sawaşta pazartesi günleri saat 13:00da başlıor olması lasım ancak şöle bişey war ki bu sawaşa girebilmek için 4. sewiye knight olmak gerekio sawaşta kalenin ortasında bi artifact war tamam mı bu artifactı x clanı parçaladıysa artifact hemen kendini yeniliyor we x clanı için oluşuyor x clanı kalenin komutasına sahib oluyor y clanı parçalarsa artifactı y clanı kaleyi alıyor aktif 1 saat içerisinde en son hangi clan artifacta sahipse delos zone onun emrine giriyor delosu kontrol eden klan istediğinde abyss dungeona giden kapıyı kapayabiliyor istediğinde açabiliyor ama tabii ki paralar geldii için mutlaka açmak lasım di mi
  Uniqueler we forgotten temple: ewet geldik işte bi başka hassas konuya uniqueler çok deişik biçimlerde olabilmesine rağmen bazıları wardır ki uniquelerin de üstünde adeta uniquelerin unique’idir işte böyle içeri sadece ilk 32 kişi girebilir we malezya saatiyle 7:30dan sonra açılır (türkiye saatiyle 1:30a denk gelior sanırım (akşam)) öğleden sonra gittiğimizde 46-59 lvl arası olanlar 2nd grade olana 60 we üstü olanlar 1st grade olan temple a giderler ancak şöyledir ki içerde hiç sorun yaşamadan herkes party kurabilir dost düşman en sonunda yarım saat içinde bütün temple’ı temizlemeniz gerekir böylece bir tane chest alırsınız ancak bu hiç de kolay deildir eğer ki temizleyemezseniz temple otomatik olarak kapanır. We siz de sadece xp kazanmış olursunuz yaratıklardan kesinlikle item weya para düşmez ancak herkesi öldürürseniz templedaki chesti gidip miraseth’e wermelisiniz o chesti açacak we size unique i werecektir yalnız bu çok zor olan bir görewdir we ölürseniz moradona gidersiniz yahut canınızın hiçbir önemi olmadan /town yazarsanız da moradona gidersiniz. Ama söylediğim gibi 2nd grade temple için öyle bir klanca toplaşmalısınız ki siz dahil 32 kişi orda beklemeli we kapı açıldıında derhal girmelisiniz we tabii de 32 kişi de 59 lvla yakın olmalıdır ki daha kolay bir dövüş olsun. Hadi kolay gelsin.
  Şehirler:
  Moradon: ilk başladıımız şehirdir karus da olsak el morad da olsak buradan başlarız yolculuumuza... öle bi yer ki ejder we perilerce korunuo(cidden hikayesi böle) we öle bi yer ki karus we el morad bu sebeple sawaşmıo iki tane warp gate’i war ki biri el morad dieri karus için we yine ticaret için best mekan zira 2 taraf da burda olduu için çok da güsel para kasabilioz bişeyler satarak bu sırada kecoonlardan kekuri çıkartmak için de paso buraya urayacaz tabi... neyse...  Breth bellua we lineth: açıkçası bunlar hakkında detaylı bilgiye sahip değilim ancak haritada oldukça detaylı açıklanmış onun için özellikle açıklamak istemedim.  Asga: oldukça uğrak mekanınız olacağına emin olduğum bir mekan zira oyunun en ballı canawarı olan death knightlar(dk) burda oldukça bol bunun yanında eğer ki manner kasayım dien 1 defensive warrior bulursanız we sizde mageseniz doruca buraya geleceinize eminim zira partynize 6 civciv alıp sonra bu warriora provoke yaptırdıınızda arealarla (örn inferno örn flame burst) her dönüşte an az 24 manner alacaksınız die tahmin ediyorum çünkü çeşitli yaratıklardan oluşan bir ordu peşinde olarak koşturan warriorumuz çok çok az dmg alacaına rağmen hem çok güsel xp hem de çok güsel manner alacaktır sizin için de farklı değil tabii ki sonuçta sizin cennet mekanlarınızdan biri olacak asga aynı zamanda secret agent clarence’in de bulunduu yerdir.
  Kalluga: siz en çok dk hill we ma,eganthereonlar için buraya geleceksiniz we oldukça da hoş biçimde lvl kasacaksınız burada ancak yinede zaman yüzdesine baktıımızda asganın daha karlı olduunu görürüz..
  Raiba: burasını ise hyde’ın bulunduu için sewiyorum bir mage 1 ben 1 de beginner healer hyde kesmiştik de içinden sword of death çıkacaı yerine 2000 altın çıkmıştı çok sinirlenmiştim neyse ama machirodeusları da çok güsel kesebilirsiniz seri seri bu arada arch mage de burada konaklıyor haberiniz olsun.


  Colony zone: ewet işte 55 lvl olmadan gitmenin çok kasışkan olduu mekan zira düşmanlar sizin gibileri bulmak için fink atakta we bulduunda da one hit k.o. yapmaktadır hoş fantezilere alet olmak istemeyenler uzak dursun derken eklemeyi unutmayayım birçok boss burda doğar we 30 lvl olmadan gisilmesi mümkün deildir. Öldüünüzde paranızın yarısı gider we 50 np kaybedersiniz. Kestiinizde ki bu zor bi olay düşmanın parasının yarısına konar üstüne tek başına kestiyseniz 50 np alırsınız partydeyseniz 6-7 gelior full partylerde...

+ Yeni Konu aç

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Uyarı
Sitemiz bir " paylaşım " sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabilmektedir. Bu sebepten ötürü, sitemiz üzerinden paylaşılan mesajlar, konular ve resimlerden doğabilecek olan yasal sorumluluklar paylaşan kullanıcıya aittir. ForumIrc.Net hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Illegal herhangi bir faaliyet görülmesi durumunda iletişim sayfası üzerinden ulaşıldığı taktirde mesaj, konu ya da resim en fazla 24 saat içerisinde silinecektir.
sohbet muhabbet
SOSYAL MEDYA