Birçok takviye Meniere sendromunun tedavisinde kullanılabilir. Meniere hastalığı aşırı derecede baş dönmesine, kulak çınlamasına ve kulak tıkanıklığına yol açan bir iç kulak rahatsızlığıdır. Meniere hastalığı genellikle bir kulağı etkiler. Tedavi amacıyla takviyeleri almadan önce uygun dozu ve yan etkilerini öğrenmek için doktorunuza danışın.

Flavonoid takviyeleri Meniere hastalığının tedavisinde etkili olabilir. Flavonoidler meyvelerde, sebzelerde ve bazı içeceklerde bulunan bileşenlerdir. İnsan sağlığına faydalıdırlar ve virüs karşıtı, alerji karşıtı, enflamatuar karşıtı, tümör karşıtı ve antioksidan etkileri bulunur. Flavonoidlerin özel grupları özellikle de hidroksietil rutosid adlı grup Meniere hastalığıyla ilişkili belirtilere iyi gelir. Duymayı iyileştirebilirler. Diğer flavonoid gruplarının hastalık üzerindeki etkisi incelenmemiştir. Bazı ilaçlar flavonoidlerle etkileşime girebilirler.

Ginkgo biloba veya ginkgo takviyesi Meniere hastalığı belirtilerini iyileştirir. Ginkgo yaşayan en eski ağaç türlerindendir ve faydaları çok kez incelenmiştir. Ginkgo kulak çınlaması, baş dönmesi ve duyma kaybı gibi Meniere hastalığıyla ilişkili belirtileri azaltır. Sinir hasarı ve bazı kan damarı sorunları kulak çınlamasına yol açabilir. Ginkgo kan dolaşımını iyileştirdiği için kulaktaki çınlamayı veya tıslama sesini azaltabilir. Ginkgonun hastalık üzerindeki etkisi tartışmalıdır çünkü bazı araştırmalar olumlu sonuç verdiğini gösterirken bazıları etkisiz olduğunu göstermiştir.

Zencefil takviyesi vertigo başta olmak üzere Meniere hastalığıyla ilgili belirtilerin tedavisinde etkili olabilir. Zencefilin toprak altındaki kökleri kuru veya taze formunda, tablet, kapsül, sıvı özüt ve çay şeklinde birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Zencefilin yemeklerde veya takviye olarak birkaç hafta veya ay boyunca alınması vertigoyu tedavi edebilir. Ginkgoyla beraber aldığında özellikle etkili olabilir.