Atatürk’ün insana verdiği önem ile ilgili yazı. Ülkemizin kurucusu ve bir dünya lideri olan Atatürkün insana verdiği önem hakkında kısa bilgi. Kısaca Atatürk’ün insana verdiği değer.

Atatürk, insana değer veren, tüm insanlığın huzur ve mutluluğunu isteyen büyük bir liderdi. Hayatı boyunca her yaştan insan ile muhatap olmuş, onların istek ve dileklerini büyük bir dikkatle dinlemiştir.

Özellikle çocuklarla sohbet etmeye bayılır, onların gözlerinin içinin güldüğünü görmekten büyük mutluluk duyardı. Çocukların düşünmeden, içlerinden geldiği gibi konuşmalarından keyif alır, onların bu ülkenin geleceği olduğunu her fırsatta dile getirirdi.

Atatürk, tüm insanlığın barış içinde yaşamasını arzu eden büyük bir liderdi. Onun insan sevgisi ve insanların kardeşçe yaşaması gerektiği düşüncesi, dünya milletlerince takdir ve övgüyle karşılanmıştır. Görüldüğü gibi Atatürk, insan sevgiyi yüksek olan, bu konuda örnek gösterilebilecek bir kişiliğe sahiptir.

Zaten, Atatürk’ün yapmış olduğu yeniliklerin gayesi; “toplumun ihtiyaçlarının karşılanması, insanların huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmesi” değil midir?