Rüyada Kitap görmek

Rüyada kitap görmek kişinin hayattaki sağlam ve kararlı olan duruşunu ifade eder. Rüyada kitap gören kişi ileri görüşlü, aydın ve okumayı seven alim kimsedir. Bu kişinin çevresindeki kişiler de kendisi gibi aklı başında, yaptığını ve konuştuğunu bilen ağır başlı kimselerdir.

Rüyada kitap görmek çok güzeldir, ruhu ve kalbi tüm gereksiz ve karanlık düşüncelerden arındırmaya, ruhen sağlıklı bir kimse olmaya delalettir.
Bir kişi eğer bir sahaftan ya da bir kitapçı dükkanından kitap satın aldığını görürse eksik olduğu konulara vakıf olmak için o konuları bilen kişilere danışarak, birçok yeni bilgi edinecek demektir.

Rüyada kitap aramak kişinin sabırlı olmasını öğrenmesi gerektiğine işaret eder. Rüya sahibi eğer rüyasında kitap aradığını görürse rüyasının anlamı, üzüntü, sıkıntı ve zorluklardan sebat ettiği takdirde mutlaka kurtulacağı aksi takdirde her şeyin daha fazla karmaşık bir hal alacağı şeklindedir.

Rüyada kitap okuduğunu gören kişi sorumluluk sahibi, gerek aile hayatında gerekse meslek hayatında sorumluluklarını aksatmayan, payına düşen işi zamanında ve eksiksiz yerine getiren kişidir. Bu kişinin başarıları da gelip geçici olmayacak, hayat boyu sürecektir.

Rüyada kitap hediye edildiğini görmek;alınacak hayır duaları sayesinde kötü giden bir dönemin güllük gülistanlık olacağına, sevilen bir arkadaşla bir iş fırsatının değerlendirileceğine, uzun soluklu bir yolculuğa çıkılacağına, iş hayatında bilgi ve cesaret gerektiren bir mevkiye ulaşmak için çaba gösterileceğine ve kazancın artacağına işaret eder. Rüyada kitap hediye eden birini görmek, eğitim hayatında alınacak bir sonuç sayesinde sevinçli bir ruh haline bürünmeye, kardeşlerden ya da arkadaşlar biriyle birlikte hareket edip iyi işlere imza atmaya, birçok akrabadan destek görmeye, insanların takdirine mazhar olmaya, borçlardan kurtulup rahat nefes almaya ve bir fakire karnını doyurması ve ailesine ekmek götürmesi amacıyla iş vermeye tabir edilir.