Saç Nasıl Satılır

Saç satmak, özellikle günümüz şartlarında kolay para elde etme yöntemlerinden bir tanesidir. Genel olarak uzun saçlı kadınlar, saçlarını kestirerek bunları paraya dönüştürmeyi akıllarından geçirirler. Saç satın almak isteyen kuaförler saçların birtakım özelliklerine göre fiyat konusunda karar verirler. Kimi kadınlar saçlarını satarak alışveriş yaparlar.

Satılacak Olan Saçta Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Satılacak olan saçta olması gereken ilk özellik saçın belirli bir uzunluğa erişmiş olmasıdır. Saçın boyanmamış, yıpranmamış olması da tercih sebebidir. Öte yandan çok fazla sigara dumanına ve kimyasal maddelere maruz kalmış saç canlılığını yitirir, matlaşır. Bu durum saç satma konusunda dezavantaj yaratır.

İstenen saç uzunluğu kuaförden kuaföre farklılık gösterir. Fakat ideali 50 ile 80 cm arasındaki saçlardır. Kişinin kullandığı uyuşturucu maddeler saç sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu bağlamda saçını satmak isteyen kişilerin bu tür zararlı alışkanlıklardan uzak durması gerekir.
Ayrıca yine saçın sağlıklı şekilde uzaması için fön makinesi, maşa, saç düzleştiricisi gibi aletlerden de uzak tutulması gerekir.

Sağlıklı Saçlara Sahip Olunması İçin Neler Yapılmalıdır?

Her tür saçtaki bakım kürü farklı olmasına rağmen sağlıklı saçlara sahip olunması için yapılması gereken belli başlı işlemler bulunur. Sigara, alkol, uyuşturucu madde kullanılmamalıdır. Hareketsiz yaşamdan uzak durularak spor yapılmalı ve sağlıklı beslenilmelidir. Yanlış ve hızlı ürün tüketimi odaklı beslenme biçimleri saç derisindeki yağı arttırır ve saçları güçsüzleştirir. Aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamlar saç derisine zarar verir. Bu nedenle kişiler bulundukları ortamın sıcaklığına ve nemine dikkat etmelidir.

Sürekli fön makinesi, maşa, saç düzleştiricisi gibi aletler kullanılmamalıdır. Saçların ıslaklığı ve şekilsizliği doğal yöntemlerle düzeltilmelidir. Hızlı ve sert bir şekilde taranan saçlar kırılır ve güçsüzleşir. Bu nedenle saçlar taranırken özen gösterilmelidir. Badem, Hindistan cevizi yağı ya da Aloe Veralı kremler ile saçlara masaj ve bakım yapılmalıdır.

Saç Satın Alan Yerler Nerelerdir?

Saçları genel olarak kuaförler satın alır. Bu nedenle saçlarını satmak isteyen kişilerin birçok farklı kuaförle görüşmesi ve fiyat alması gerekir. Bir diğer yol ise, saçları internet üzerindeki uygulamalardan satmaktır. Ürün satışının gerçekleştiği farklı platformlardan saçlar satılabilir.