Karbonat ve Hidrojen Peroksit

Hidrojen peroksit harika bir beyazlatıcı maddedir ve karbonat doğal bir leke çıkarıcıdır ve bu nedenle bu bileşenler dişlerinizi beyazlatmak için mükemmel diş macunu yapabilirsiniz . İlk olarak, 1 çay kaşığı karbonat ve üç veya dört damla % 3 hidrojen peroksit alın. Kalın bir macun hazırlamak için bunları iyice karıştırın. Dişlerinizi yumuşak bir diş fırçası kullanarak dikkatlice fırçalayın Bu prosedürü günde bir kez tekrarlayın.

Portakal Kabuğu

Kahve lekeleri yok etmede kullanabileceğiniz en kolay yöntem portakal kabuğu. Günde 2 kez portakal kabuğunun beyaz kısmını dişlerinize sürünüz. ve 1 haftalık uygulama sonunda kahvenin dişinizde oluşturduğu lekelerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi, dişlerdeki inatçı lekeler için bir bir çaredir. Çok etkili ama biraz zaman alıyor. Sadece az miktarda elma sirkesi ile fırçalayın ve her gün düzenli diş macunu ile fırçalayın. Yavaş yavaş olumlu sonuçlar göreceksiniz.

Not: Elma sirkesi kullanırken miktarına dikkat edin.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı bilinen bir antibakteriyel maddedir ve buna ek olarak dişlerin beyazlatılmasına da yardımcı olmaktadır.
Yedikten ve içtikten sonra ağızda biriken bakteriler, dişlerinizin yüzeyini bozabilir ve renginin solmasına neden olabilir. Hindistan cevizi yağı bu bakterileri öldürmeye ve ağzınızdaki fazla asidi nötralize etmeye yardımcı olur.
Hindistan cevizi yağını 20 dakika boyunca dişlerinize sürtün. Daha sonra durulayın ve dişlerinizi normal olarak fırçalayın. Günlük bir rutini olarak yapın. Hindistan cevizi yağı sadece leke ile değil, aynı zamanda kötü bir nefesi ve diş çürümesi potansiyelini de ortadan kaldıracaksınız.