Yeryüzünde insanlar ya da doğa tarafından oluşturulan çatlak ve kabartılar, bu ışık ağında kopmalara yol açarlar. Eğer bu gidişe dur denilmezse, dengesizlik küçük bir alanda kalmayacak, gittikçe bütün gezegeni kaplayacaktır. Gerçekte, karşılıklı bağlar üstüne kurulu tek bir enerji vardır. Bu yüzden, kendini oluşturan bağlardan birinde oluşan dengesizlik, tüm yaşam ağını etkileyecektir. Dengenin bozulduğu alanlarda, yaşam enerjisinin uyumlu akışına konsantre olduğunuzda şifa verici bir etki yaratarak Dünya’nın dengesini kazanmasına yardım etmiş olursunuz.
Bunu yapabilmek için Dünya’yı üçüncü gözünüzde, Kuzey ve Güney Kutuplar’ından çıkan saf beyaz ışıktan oluşmuş kuşaklarla sanlı olarak canlandınn (Şekil 111). Bu çalışmayı, meditasyon sırasında şeffaf bir kuvars kristali kullanarak yaparsanız, Dünya’nın biçimini konuyan ışıktan ağı canlandırmış olursunuz. Enerjiyi, renkleriyle Dünya’ya armağanlar veren, hareketli bir gökkuşağı olarak düşünün. Verdiğiniz enerji, doğal alemler tarafından size verilen saf Koşulsuz Sevgi’nin niteliklerini yansıtabilir
Akik Taşı :Akik renkler ve dokular bir olağanüstü çeşitli konsantrik tabakalar oluşturan kalsedon kuvars bir şeklidir. Geodes kaya oyukları veya dahili kristal oluşumları ile boşluklu vardır .
Akuamarin Taşı :, Akuamarin beriller ve taş ailesine aittir. Su ve “mar” deniz anlamına adı Latince “aqua” Kökeni. Legend Denizkızları kuyrukları akuamarin yapılmış o var.Akuamarin genellikle kusurlar içermeyen ve üstün bir parlaklık sahiptir.
Amazonit taşı , Amazonit yeşil mikroklinden, bir feldspat mineral bir taş çeşididir.Brezilya’nın Amazon nehir almıştır., Mevduat yoktur bulundu olsa.
Kehribar Taşı Amber, çam ağacının fosilleşmiş, sertleşmiş reçine, organik kökenli birkaç taşlar biridir. Çoğu kehribar yaklaşık 50 milyon yıl önce oluşmuş Baltık, bulunur
Ametist Taşı :Ametist şeffaf mor kuvars olduğunu. Yunan-Amethystos-“sarhoş değil” adresinden isim kökeni. Ametist sarhoşluk karşı güçlü bir panzehir olarak kabul edildi. Yunan efsane Dionysos adında sarhoş bir tanrı takip edildi kızlık Amethystos hikayesini anlatıyor
Apatit Taşı Apatit, nadiren mücevher mağazalarında bulunan bir taş, birçok farklı renk ve formlar için koleksiyonerler tarafından seviliyor
Aragonit Taşı aragonit kristaller şeklinde kalsiyum karbonat sedef, içinde inşa edilir.
Aventurin Taşı Aventurin genellikle oymalar ve mineli için kullanılan yeşil kuvars türüdür..
Ay Taşı : Katmanlar halinde düzenlenmiş ortoklasta Albitin bir arada güzel bir parlaklık neden olur. Rainbow aytaşı bir mavimsi bir renk katıyor ay taşının bir başka çeşididir..
Çeroit Taşı :, demir eser miktarda renkli kalsedon kuvars turuncu çeşitli kahverengimsi kırmızı olduğunu. Koyu renk (kırmızı-kahverengi) ve sıklıkla adı Sard tarafından verilir.
Mercan Taşı, Kıymetli mercan kayalık seabottoms yetişen mercan bir türdür. Mercan somon pembe derin kırmızı arasında değişen sıcak kırmızımsı pembe bir renk aralığını sergiler..
Dağ Kristali Kuvars yeryüzünde en yaygın minerallerden biridir ve ametist, sitrin, ve Ametrine dahil olmak üzere birçok formları iyi taşlar dünyada bilinmektedir
Elmas , Diamond, bilinen en sert doğal malzeme, karbon şeffaf bir kristaldir. Elmas muhteşem sertlik için değil, aynı zamanda yüksek kırılma indeksi ve dağılma için değil sadece ünlüdür.
Pirit : Pirit Rusya’dan yeni bir bulgu. Malzeme Druzy şeklinde gelir – kaplama bir matris minyatür pirit kristalleri bir tabaka.
Safir taşı Ikinci sadece elmas mükemmel sertlik, Sapphire, 4 geleneksel değerli taşlar biridir….
Granat Taşı Renk değişimi Garanat spessartite ve pirop granatın bir karışımıdır.Bu granat akkor ışığında bir gül pembe ışığında kahverengimsi bir renk değişimi göstermektedir..
Yeşim Taşı :Jadeid, pembe, kahverengi, kırmızı, turuncu, mor aracılığıyla saf beyaz çoğu renklerde bulunan, yeşillikleri bir dizi, mavi ve siyah