İzlenmesi Gereken Filmler

ÖLMEDEN ÖNCE İZLENİLMESİ GEREKEN 5 FİLM

1- Hachiko Bir Köpreğin Hikayesi (2009) Imdb - 8.1

Profesör Parker Wilson’ın(Richard Gere) ve Akita cinsi bir Japon köpeği olan Hachi arasındaki rasgele gelişen dostluk hikayesinde kayıp olmuş olan Hachiyi ,Parker Wilson sahibini ararken geçici süreliğine evine almıştır fakat zamanla aralarındaki bağ güçlenmiştir.

Gerçek bir olaydan uyarlama olan film Profosör Parkerin ölümünden sonra Hachin’in her gün ilk tanıştıkları tren istasyonun da hala profosörü beklemesiyle medyaya yansımış olup Hachi de öldükten sonra Hachinin anısına profosörü beklediği tren istasyonunda heykeli yapılır ve Lasse Hallström tarafından sinemaya uyarlanır.

2- Pes Etme (2017) Imdb - 7

David Gordon Green tarafından Gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlanmış olan film Jeff Baumanın (Jake Gyllenhaal) gerçek hayat hikayesi olup eski sevgilisi Erin'ın (Tatiana Maslany)kalbini geri kazanmanın yollarını ararken onun gönlünü tekrar almak için Boston Maratonunu katılmıştır (2013) fakat Erin’i bitiş çizgisinde beklerken düzenlenen bir terör saldırı sonucu 2 bacağını da kaybetmesiyle yeni bir hayata uyum sağlamaya çalışmasının hikayedir.

3- Lion 2016 İmdb - 8.1

Garth Davis tarafından yönetmenliği üstenenilen film 5 yaşındayken Hindistanın Kalkota şehrinde abisini beklerken yanlış trene binip kaybolmuş olan Saroo’ nun Avustralyalı çift Sue (Nicole Kidman) ve John Brierley(David Wenham) tarafından evlat edinilmesiyle bulunduğu yere kendini ait hissetmemesi sonucu geçmişini aramaya başlayıp ailesini bulma yolculuğudur.

4- Sadakat Yolunda (2017) Imdb - 7,1

Yönetmenliğini Gabriela Cowperthwaite üstlendiği filmde nasıl yaşaması gerektiğini aramakta olan Megan Leavey ( Kate Mara) adlı genç bir kadının orduya katılıp Irak’a savaşa gitmesiyle Rex adındaki ordu köpeğinin hayatını kurtarmasıyla ıraktan döndükten sonra Rexi sahiplenme hikayesini konu alıyor.

5- Aynı Yıldızın Altında (2014 ) Imdb - 7,7

Josh Boonen’in yönetmenliğini yaptığı filmde Hazel (Shailene Woodley) ve Gus (Ansel Elgort) adlı iki Kanser hastası gencin hayata tutunmaya çalışma ve aşk hikayesidir.

6- Thank You For Your Servıce (2017) Imdb - 6,5

Iraktan dönen bir grup askerin Travma Sonrası Stres Bozukluğu (PTSD) ve normal yaşama tekrar uyum sağlamaya çalışmasını konu ediyor.

7- The Best of Me (2014) IMDb 7,6

Yönetmenliğini Michael Hoffmanın yaptığı film nicholas sparksın The best of me kitabından uyarlanmakta olup Amanda (Michelle Monaghan) ve Dawson (James Marsden) adlı iki eski sevgilinin 20 yıl sonra yollarının kesişmesiyle yeni bir hayata başlamış olmalara rağmen eski günleri yat etmelerinin hikayesidir.