AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz açıklamalarda bulundu. AK Parti'nin yasal itiraz sürecini işletmesine "Hadsizlik" diyen ve halka sokağı işaret edecek imalarda bulunan Ekrem İmamoğlu'na sert çıktı, "Sayın İmamoğlu'na soruyorum" diyen Yavuz "Her seçimde yaşanan ve tamamen yargı süreci olan yasal itiraz hakkımızı kullanmamıza nasıl hadsizlik dersiniz? CHP'nin adayı şuanda yasal itirazlara bakılmadan beni Başkan ilan edin diyor. Kendisi seçildiğine nereden kani oldu?" şeklinde konuştu.FARK ERİYOR: 20 BİNİN ALTINA İNDİ

"Her sandık açıldığında aradaki fark erimektedir. Fark 29,000'den şimdiden 20,000 altına inmiştir. Bu fark erimeye devam edecek"

İMAMOĞLU DİYOR Kİ; 'İTİRAZLARA BAKMAYIN, BENİ BAŞKAN İLAN EDİN!'

İstanbul CHP Büyükşehir Belediye Başkanı adayı bir an önce yasal süreçlerin durdurulup kendisinin başkan ilan edilmesini istiyor. Dolayısıyla kendisine soruyoruz "Sen seçildiğine nereden inanıyorsun? Nasıl kanaat getiriyorsun?"

SANDIKTA İŞ BİTER İTİRAZ SÜRECİ BAŞLAR, SONRA DA KARAR VERİLİR

Bu işin bir işleyişi var. Sandıktaki işlem biter, seçim kurulu iş ve işlemleri üzerine önce ilçeden başlayarak itiraz süreçleri işler. Bunlar tamamen yargı gözetiminde ve yargının yaptığı iş ve işlemlerdir. Beğenilmiyorsa üst olan il seçim kuruluna, olmuyorsa Yüksek Seçim Kurulu'na giderek orada kesinleşir ve sonuç ortaya çıkar. Bunların tamamı yargı süreçleridir.

HANGİ HAKLA?

İkinci sorumuz şu: Hangi hakla bizim işlettiğimiz süreçleri hadsizlik olarak görüyorsun? Biz diyoruz ki bize verilmemiş bir tek oy bile bize yazılmasın. Ama bize verilmiş her oy da bizim hanemize yazılsın diyoruz.

Hatta kamu vicdanı rahatlasın diye gelin hep birlikte sayım yapalım. Bunu isterseniz son derece de aleni yapalım diyoruz.

CHP İTİRAZ EDERKEN YASAL HAK OLUYOR DA...

Bakın 2 kritik noktada CHP'nin itirazı sonucu seçim sonucu değişti. Onlar hak da bizimki hak değil mi?

Bakın yargı süreçleri adam akıllı işletilsin. Biz de CHP hanesine bizim oyumuz ne kadar yazılmış? Veya CHP'nin ne kadar oyu zayi edilmiş bunları görelim. Yasal haklar kullanılsın ve ortaya çıkan sonucu biz de Ekrem İmamoğlu da kabul etsin.

Sabah