mamoğlu, "İBB’ye, ülke tarihinde ilk defa, 15 gün önce, yani biz yönetime gelmeden önce ödenmiş! Maliye'den gelen ve Temmuz ayında kullanılması gereken 980 Milyon liralık tüm nakit 1 hafta içerisinde kullanılıp bitirilmiş" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün yapılan İBB Meclisi toplantısında, “Sizlere bugün bu ürperitici durumu, yani nasıl bir İBB devraldığımızı anlatmak istiyorum” diyerek Meclis üyelerine sunum yaptı. “Sizlere 3 başlık altında sunum yapacağım: Durum Tespiti, Bu Durumun Sebepleri, Problemlerin Çözümü ve Uygulayacağımız Acil Tedbirler” diyen İmamoğlu, “Durum Tespiti / Mali Olarak Ne Durumdayız?” dedi ve şöyle devam etti:

“Büyükşehir Belediye Meclisi'nin onayladığı bütçe, gerçek gelirler ve gerçek ihtiyaçlara göre yapılmış bir bütçe değildir. Planlanan bütçeye göre gelirlerle giderler arasında eski parayla 3.2 katrilyon liralık, yeni parayla 3.2 milyar liralık fark vardır. Paranın, emeğin, üretimin, hak ederek kazanmanın önemini, değerini bilen hiç kimse, kendi bütçesini bu anlayışla yapmaz.”