Pakistan'ın Ravalpindi kentinde, bir askeri uçağın yerleşim bölgesine düşmesi sonucu en az 17 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi de yaralandı. Olay yeri yakınındaki bir binanın çatısında, enkaza ait parça olduğu belirtiliyor.Pakistan'ın Ravalpindi kentinde, bir askeri uçağın yerleşim bölgesine düşmesi sonucu 5'i mürettebat olmak üzere 17 kişi yaşamını yitirdi. Kazanın nedeni henüz bilinmezken olay yerine ait görüntülerde, moloz halindeki binada yangın izleri dikkat çekti.
Ülke medyasında yer alan haberlerde ölenlerden beşinin uçak mürettebatından olduğu, kalan 12 kişinin ise sivil olduğu bildirildi. Henüz nedeni belirlenemeyen kazada 12 kişi de yaralandı.
MAHALLE SAKİNLERİ BÜYÜK BİR PATLAMA SESİ İLE UYANDI

"UÇAK ÇARPMADAN ÖNCE DE ALEVLER İÇİNDEYDİ"

Bir başka görgü tanığı ise uçağın çarpmadan önce alevler içinde olduğunu söyledi.
MOLOZ HALİNDEKİ BİNADA YANGIN İZLERİ GÖRÜLÜYOR

Olay yerine ait görüntülerde, moloz haline gelen yapıdaki yangın izleri görülebiliyor. AFP haber ajansı muhabiri yakındaki bir bina çatısında, enkaza ait parça olduğunu da bildiriyor.
9 YIL ÖNCE DE UÇAK DÜŞMESİ SONUCU 152 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

2010 yılında Airblue isimli özel hava yolu şirketine ait bir uçağın İslamabad yakınlarında düşmesi sonucu 152 kişi hayatını kaybetmişti.Bu kaza ülke tarihindeki en ölümlü havacılık kazası olarak kayda geçmişti.