Cilt Bakımında Yaptığımız Yanlışlar Neler


Cilt bakımı yaparken farkına varmadan yaptığımız pek çok yanlış vardır bu yanlışlardan en sık yapılanlar neler cilt bakımında yaptığımız en sık yanlışlar.

Öncelikle yorgun olduğumuz günlerde direk yatağa kesinlikle girmeyin ne olursa olsun ban yo ya mutlaka girmek için direnin.Cildinizde kalan makyaj kalıntıları fondoten ve diğer makyaj malzemelerinin temizlenmemesi cildiniz yıpranmasına siyah noktaların daha fazla oluşmasına neden olacaktır.Cildizin daha iyi bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız bu söylediklerimizi dikkate alın ve cildinizdeki makyaj kalıntılarını temizlemedne yatmayın.

Cildimizin içten ve dıştan neme ihtiyacı vardır daha sağlıklı ve parlak bir cildesahip olmak istiyorsanız cildinizin nemini korumasına yardımcı olmalısınız bunun için yapacağınız ilk şey günde en az sekiz bardak su içmeniz olacaktır.Kuru cilt daha yorgun ve mat bir görünüme neden olur.

Ayrı ca aftada bir gün yapacağınız peeling cildinizi pürüzsüzleştirmek ve daha temiz olmasını sağlamak için en etkili yoldur. Peeling cildinizdeki gözenekleri tıkayabilecek ve cildinizi donuk gösterecek tüm kirleri ve ölü hücrelerin temizlenmesini sağlar.