SIK SORULAN SORULAR​

Neden Web Site Yaptırmalıyım ?

İnternet çağımızın en büyük yeniliğidir. Günümüz iş hayatında tutundurma çabaları; arz ve kaliteden ön planda gelmektedir. Başta reklam olmak üzere firma veya ürün tanıtımlarında birçok yöntem kullanılmaktadır. Web sitesi firmanızın tanıtımında kullanılacak fiyat/reklam politikasına en uygun maliyeti ve maliyete yönelik hedef bakımından en çok getirisi olan tanıtım hizmetidir.


Nereden Başlamalıyım ?

Bir web sitesine sahip olabilmek için başta bu alanda uzman kuruluşlar ile çalışmanız gerekmektedir. Web tasarım yapılmadan önce isim tescili (Domain) 'nin yapılması gerekmektedir. Burada firmanızın veya markanızın ön planda tutulması şarttır. Kolay ulaşım için kısa ve öz kelimelerden seçilmesi işinizi dahada kolaylaştıracaktır. Bu alanda çalışacağınız alanın isim tescili (domain) ve barındırma hizmetini (hosting) kendi bünyesinde vermesi tek bir firma ile çalışma avantajı sağlayacak ve etkileşimli ileşim kurulabilecektir. Yapılmasını istediğiniz sitenin amaç olarak neyi ifade etmesi gerektiğini düşünüp bu işte uzmanlaşan tasarım ekibine bilgi vermenizle; yapmanız gereken işlemler bitecektir.


Web Tasarım

Web tasarım, tamamıyla müşteri isteğine yönelik yapılır. Siz değerli müşterilerimizden alınan bilgiler ile yapılmasını istediğiniz web tasarımın hangi amaca yönelik oldupu saptanır. Başta grafik tasarım olmak üzere şekil konusunda mutabakat sağlandıktan sonra tasarıma veya istenirse programlamaya geçilecektir.


Web Tasarım ve Web Programlama

Web tasarım, grafiksel olarak tasarlanan yapıyı görsel olarak web browser'a (internet explorer, firefox, opera vb.) uygun hale getirme ile sınırlıdır. Ziyaretçi için görsel bir içerik sağlar ve ziyaretçiye sadece mesaj atabilmesi olanağı sağlanır. Web site yöneticisi ise gerekli değişiklikleri yine çslışmakta olduğu firmadan sağlamaktadır.

Web programlama, isteğe bağlı olarak canlı ve dinamik içerikler sağlar. öyleki; üye girişi, Üyelik bilgilerinin edinilmesi, site üzerinden iletişim, mesaj atma, ile ilgili değerlendirme yapma, anlık bilgi alışverişi, alım işlemleri gibi ziyaretçiye pratik ama etkili hizmet sunmaktadır. Site yöneticisi için ise; ürün ekleme, çıkartma ve silme, ürünü askıya alma, içeriğini değiştirme, resim ekleme, üyeleri kontrol etme, üyelik bilgilerinin okunmasını sağlama, online mesaj atma gibi bir çok olanak sağlamaktadır. Bu belirtilenler yapılabilecek olanlara örnektir ve programlama isteğe yönelik olarak yazılabilmektedir. Burada web site sahibine görsel tasarımdan farklı olarak bir yönetim paneli sunulur. Buradan parolanızı girerek site ile ilgili tüm değişiklikleri kendinizin yapabilmesi sağlanmaktadır. Bu durumda güncellemeleri kimseye ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.