Arkadaşlar bu yazımızda siteniz için güvenlik önlemleri nasıl alınır , onu yazmaya çalışacağım gereken önlemleri alırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız hadi başlayalım.
Güvenlik, saldırı ve kötü amaçlı yazılımların karşı büyük bir önlemdir. Bununla birlikte, bazen, bu karmaşık görevin üstesinden gelmek için en iyi yöntem basit olabilir. İşte size sitenizde yapabileceğiniz bazı önemli araçlar ve önlemler.


1. Düzenli Yazılım Güncellemeleri
Web sitelerinizde kullandığınız tüm yazılım, platformlar, komut dosyaları, güvenlik duvarı ve diğer güvenlik ve hatta güvenlikle ilgili olmayan araçlar daima güncellenmelidir. Hackerlar, güncelleme eksikliği nedeniyle düzeltilmemiş delikler nedeniyle web sitesi güvenlik açıklarını hedef almaktadır. Hatta en büyük güvenlik uygulaması% 100 kusursuz değildir ve sadece en yeni güncelleme kadar iyidir.


2. En Güçlü Şifre Politikası
En önemli, ancak sıklıkla atılan güvenlik önlemlerinden birisi, en güçlü şifre politikasını kullanmaktır. Hackerlar genellikle şifreleri kırmak için gelişmiş araçları kullanmaktadır. Bu gelişmiş şifre kırma araçlarına karşı koymak için en güçlü parolaları uygulamalısınız: karmaşık; büyük ve küçük harfler, rakamlar ve özel karakterlerle değişir; ve en az 10 karakter uzunluğunda olmalıdır. Bu uygulama tüm organizasyonda sürdürülmelidir.


3. Web Sitesi Tarama Araçları
Kötü amaçlı yazılımların, Truva atlarının, virüslerin ve diğer web güvenlik açığı tehditlerinin çoğalmasıyla birlikte, web sitesi tarama araçları da sayı ve yeteneklerde artışa neden oldu. Bu araçlardan bir tanesi, birçok güvenlik testi ve kapsamlı güvenlik açığı özeti hakkında kapsamlı raporlar sunan ScanMyServer'tır. Web Müfettişleri web sitelerini tarar ve Kara Liste, Kimlik Avı, Kötü Amaçlı Yazılım, Truva Atları, Solucanlar ve diğer şüpheli bağlantılara odaklanan raporlar sağlar. Sitenizin güvenliğini değerlendirmek ve aldığınız verilere dayalı gerekli ayarları yapmak için kullanabileceğiniz geniş bir web tarama araçları vardır.


4. Acil Durum İçin Yedekleme
Web güvenliğinde, ihtimal en iyi ilkedir. Siteniz erişilemez, kullanılamıyorsa veya kaybolursa, her zaman daha kolay olasılıklar için tüm web sitesi dosyalarının yedeklerini korumanız gerekir. Çoğu sunucu sağlayıcıları genellikle kendi sunucularını kullanarak yedekleme sağlar, ancak ihtiyacınız olan en önemli dosyaları ve verileri yedeklemeniz gerekir. Bazı içerik yönetimi programları da geliştirilmiş ve artık dosyaları ve içeriği otomatik olarak yedekleyen eklentilere sahip. Yedekleriniz olduğunda, sitenizin kurtarılması ve sürekliliği, diğerlerinin web sitenizi koruyamadığı durumlarda daha uygun olur.


Özet
Özetlemek gerekirse web siteniz için basit güvenlik önlemleri, güvenlik açıklarını güncellemeler ve düzeltme ekipleri aracılığıyla en azından tutmak, sitenizi güçlü parolalar yoluyla dış tehditlerden korumak, tehditler varsa tarama yapmak ve daha kolay kurtarma ve süreklilik için dosyaları yedeklemek gerekir. Web sitenizde ve iş organizasyonunuzda bu temel adımların güçlü bir şekilde sürdürülmesiyle, siteniz için ön cephe koruması sağlamanız gerekir.