Wordpress tabanlı bir web adresi kuruyorsanız, seo ayarlarınızı kolayca yapabileceğiniz bir eklentiyle sitenizi daha iyi optimize edebilirsiniz.

Örneğin; Robots.txt
sitemap.xml
Sosyal Ağ görünümleri


Eklenti Nasıl Kurulur?

Aşağıda gördüğünüz üzere ilk olarak "Eklenti Ekle" kısmına giriş yapıyoruz ve "Yeni ekle" bölümünden arama kısmına "All in seo pack" yazarak görselde görülen all in seo pack eklentisini kuruyoruz.Özellik Yöneticileri

Eklentiyi kurduğunuzda wordpress içerisinde "All in seo pack" kategorisini göreceksiniz. Buraya tıklayarak alt kategorilerden "Özellik Yöneticisi" kısmına giriş yaparak orada bulunan ve sizlerin kullanımına açık olan özellikleri aktif edebiliyorsunuz.Seo Ayarları ve Genel Ayarlar

Daha sonra yine alt kategoride bulunan "Genel ayarlar" kısmında bulunan "Ana sayfa başlığı" ve "Ana sayfa açıklaması" bölümlerini doldurmanız gerekiyor.
title yani etiket yazılarının artık geçersiz olduğunu All in seo pack eklentisi de ilk kurulumda etiket kısmını gizlemiş bulunuyor. Yinede etiket yazılarınızı eklemek istiyorsanız Genel ayarlar kısmının en altında etiket yazılarını etkileştirme butonunu aktif edebiliyorsunuz.
Önerilen XML Sitemap Ayarları

Bu kısımda ise sitemap.xml yani google botlarının sitenizi görmesi ve indexlemesini istediğiniz sayfaların belirtildiği kısım olarak bilinmektedir. Site haritaları kısmında fotoğrafları ayrı olarak indexleme yapmasını engellemenizde fayda vardır.

Fotoğrafta yeşil alanda gösterdiğim kısımda "Tüm yazı Türleri" ve "Ortam / Ekler" seçeneklerini fotoğraftaki gibi iptal etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Aksi taktirde, fotoğraflarınız ayrı url adresleri altında indexlenmeye başlar ve bu indexleme sonucunda makale yazılarınızın yerine fotoğraf url adresleriniz yazı önüne geçebilir. Kısacası hit almanızı olumsuz yönde etkiler ve ayrı bir paylaşım olduğu için ve paylaşımın içerisinde oldukça az yazı olduğu için google spam içerik olarak algılayabilir.