cem-zeynel-kilic-310x250.jpg

Cem Zeynel Kılıç hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? oyunculuk kariyeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Cem Zeynel Kılıç aslen Erzincan’lıdır, burcu Boğa’dır. Çok küçük yaşlarda doğup büyüdüğü Erzincan’da tiyatro çalışmalarına başlamış ardından tiyatro hayatına İstanbul’da devam etmiştir. Amatör ve profesyonel tiyatroların ile birlikte İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde de bir çok oyunda sahne almıştır.

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Eğitim döneminde tiyatro ile beraber reklam filmlerinde yer almıştır.

2005 yılından beri Devlet Tiyatroları sanatçısı olarak görev yapan Cem Zeynel Kılıç, tiyatro ile birlikte bugüne kadar bir çok sinema, dizi ve reklam filminde yer almıştır. Yelda Gürkan Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Yer aldığı tiyatro oyunları;

Paşa Paşa Tiyatro Yahut Ahmet Vefik Paşa, Çıplak Kral, Sessizliğin İçinden, Zengin Mutfağı, Yunus Emre, 80 Günde Devr-i Alem. Sessizliğin İçinden Tiyatro oyununda Rotary Tiyatro Ödülleri 2016 Yılın Erkek Sanatçısı ödülünün sahibi olmuştur. 2019 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Benim Tatlı Yalanım isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer alan başarılı oyuncu dizide Hayri karakterini canlandırmaktadır.


Cem-Zeynel-Kilic3-315x250.jpg